www.bemowa.pl

:: O czym świadczy Fukushima.
Wiadomość dodana przez: Maciej W-B (2011-04-16 23:42:44)

Już nie ma chwili do stracenia. To co spotkało Japonię w wyniku trzęsienia ziemi, to efekt przerostu polityki nad logiką. Technologiczny kolos ukazał swoje gliniane fundamenty.
Na własne życzenie kraj kwitnącej wiśni pozbawił się rozkwitu i setek miliardów dolarów za lobbystyczne mącenie w głowach społeczeństwu, że EA (energia atomowa) czyni go samowystarczalnym i czystym.
Ogrom strat spowodowanych przez elektrownie Fukushima przekroczył wszystkie zyski jakie osiągnęli Japończycy z tego źródła "czystej energii" a walka z atomowym żywiołem trwa i trwać będzie jeszcze wiele lat.
Polska tonie bez tsunami. Wiara, że wydobędzie ją z odmętów potopu gospodarczego Donald Tusk i jego niezatapialny gabinet silnie lobbujący za wyprzedażą energetyki węglowej, a zakupem energetyki jadrowej nie wykracza już poza lekkoduchów i ignorantów ze ścisłego elektoratu Platformy Obywatelskiej.
Mamy już dość, a wkrótce może powiać grozą.

Społeczeństwo polskie nie chce kukułczego jaja, które pozostawi po sobie nieodpowiedzialny premier. Jeśli ten zaklinacz atomowej rzeczywistości, pozostanie najlepszym rozwiązaniem na problem zacofania gospodarczo-energetycznego Polski, to rzeczywiście możemy zostać II Japonią. Brrrr... Irlandią już praktycznie jesteśmy.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=974