www.bemowa.pl

:: Trzynaście lat po.
Wiadomość dodana przez: Niuniek (2010-05-20 12:13:20)

Bogata niegdyś Saska Kępa niejako siłą tradycji żyła w błogostanie, że jest oczkiem w głowie stołecznych włodarzy. Dzisiaj drży o wytrzymałość wałów i worków z piaskiem, o ile takowe ktoś zaczął gromadzić na zagrożonym odcinku Wału Medzeszyńskiego.
Przed 13 laty zabrakło może metra do przelewki i spłynięcia do niecki praskiej miliardów hektolitrów wody.
Powodzie bywały w Warszawie i dlatego od ponad stu lat lat przewidujący rajcowie miejscy dbali o ich stan i systematycznie umacniali.


Podwyższenie wałów to tylko jedna z metod ochrony stolicy przed nieujarzmioną królową rzek Lechistanu. Wkrótce może się okazać, że Praga polegnie i wtedy najznamienitsi Warszawianie nie pozostawią suchej nitki na tych którzy zamiast rzetelnej pracy przy infrastrukturze ładowali kasę w prywatny stadion piłkarski.
Wybory do samorządów tuż, tuż. Nawet jeśli królowa Wisła oszczędzi Kępe Saską to pozostawi dużo do przemyślenia Prażanom i mnie, chociaż patrzę na to wszystko z wysokiego brzegu i dalekiego Bemowa.
Najbliższe godziny moje serce będzie mocno biło - jak wtedy gdy malcem będąc, czułem potęgę wzburzonej Wisły latając z Grochowa na pękajacy w szwach Wał Miedzeszyński. Było dużo wojska i ludzi wzmacniających resztkami sił koronę nasypu.
Oby i dziś sie udało.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=968