www.bemowa.pl

:: Młodzi ,,artyści" opisują powszednie problemy nowoczesnej cywilizacji.
Wiadomość dodana przez: Maciej irb (2010-03-08 14:26:10)

Niezwykle barwnie, z fantazją i błyskotliwym talentem, uraczeni zostali goście konkursowego spotkania Odyseja umysłu, edycji 2010, intelektualną przygodą, artystycznie zobrazowaną przez młodzież edukowaną w różnych placówkach kulturalnych Polski.

Młodzi ,,artyści" opisali powszednie problemy nowoczesnej cywilizacji.
Żal, że nie można było uczestniczyć w każdej prezentacji (przebiegały równolegle na 3 scenach) oddaje najogólniej poziom występów młodzieży, która ze wszystkich stron Rzeczpospolitej ściągnęła w sobotę do szkoły przy ul. Szadkowskiego 3 na warszawskim Bemowie, by przedstawić swoje przemyślenia i sztukę artystycznej wizualizacji postrzeganych przez nią mniejszych i większych, naszych codziennych, dylematów.


Zespoły, prowadzone przez metodycznie przygotowanych wychowawców zwanych trenerami, miały przygotować inscenizacje tematycznie nadane przez organizatorów tej formy edukacji.
Powstało w ten sposób kilkanaście inscenizacji teatralnych, od a do z, przygotowanych przez uczestniczące ekipy.
Można było podziwiać pomysłowość scenograficzno-rekwizytorską zespołów, a interpretacje aktorskie były niekiedy wręcz brawurowe. Zabawa przednia dla każdego.
Reprezentując jednoosobowo IRB mogłem obejrzec tylko kilka próbek talentu naszych mało i nastolatków. Nie żałowałem żadnej chwili oprócz tych, których mi zabrakło by obejrzeć chociaż połowę.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników w idee komunikatywnego przekazu zwykłych problemów z którymi codziennie styka się nowoczesny człowiek, udało się przyciagnąć uwagę chyba każdego, bez wzgledu na wiek, widza do refleksji nad otaczającym nas światem nieustajacej konsumpcji.
Pisząc tę pobieżną refleksje dziennikarską zastanawiam się, czemu zabrakło, wśród zadanych tematów, nieco głębszych humanistycznie - tym bardziej, że IV grupa wiekowa, a nawet III -cia, to już młodzież dostrzegająca i doświadczająca rozterek moralnych.
Może to tylko moja refleksja, która dotyczy antycznej grupy wiekowej.
Zatem dzieciakom, młodzieży i trenerom należą się gratulacje, bo to ich świetna praca i chyba ich pełny sukces.
Organizatorzy również się spisali, ale w przyszłości mogliby się postarać o rozbudzanie również etycznej wrażliwości nadziei XXI wieku.
Tym, którzy zadbali o zaproszenie niezależnych mediów społecznych dziękuję w imieniu redakcji IRB, ze szczególnyn pokłonem dla pani Milchaliny.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=930