www.bemowa.pl

:: Opinia publiczna Bemowa (pozarządowa) o Bemowo News
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2009-11-18 13:36:28)

Odpowiedzialny za kreowanie wizerunku dzielnicy pod rządami Platformy Obywatelskiej pan Krzysztof Zygrzak spotkał się w dniu wczorajszym z
reprezentantami niezależnych organizacji pożytku społecznego. Spotkanie odbyło się podczas IV zebrania niedawno powołanej do życia komisji dzielnicowej tzw. dialogu społecznego (DKDS). Szczególnie mocno zabrzmiały głosy krytyki, wobec praktyk doboru materiałów dopuszczanych do druku przez redaktora naczelnika K. Zygrzaka, oraz notorycznego pomijania .informacji i relacji z wydarzeń kulturalnych na Bemowie.

W pierwszej chwili redaktor naczelnik nie bacząc na merytoryczną stronę podnoszonych zarzutów dopatrzył się w nich politycznych podtekstów co mogło wynikać z faktu, iż news o ślubie urzędnika ratusza uważał jako wyższej rangi informacje niż fotograficzne wydarzenie artystyczne z udziałem BTF, o którym był powiadomiony przez prezesa pana Mariana Rynkiewicza . W KDKSpan Rynkiwicz pełni funkcje przewodniczacego zespołu do spraw kultury.
Realizm miejsca i czasu szybko pozwolił panu naczelnikowi zrozumieć (czy na długo?) służebność funkcji jaką pełni periodyk przez niego kierowany, oraz jego osobistą w nim rolę Po wysłuchaniu krytyk pan Krzysztof Zygrzak w miarę możności i wiedzy odniósł się do istoty podnoszonych zarzutów, ogólnikowo obiecał coś tam i ...najnowszy numer BN powinien to coś zmaterializować.
Zarzuty dotyczyły m. in. unikania przez BN tematów związanych z promocją działań organizacji pozarządowych na Bemowie. Słynny taneczny zespół dziecięcy „Lazurki” obchodzący w bieżący roku dwudziestolecie istnienia, mimo starań, nie doczekał się zauważenia tego jubileuszu w oficjalnym wysoko nakładowym organie prasowym dzielnicy Bemowo. Co istotne tenże zespół nieraz uświetniał ratuszowe happeningi.
Pani Alicja Molenda z fundacji na rzecz zwierząt „Kocialandia” zarzuciła nierzetelność dziennikarską BN polegającą na krytycznej niemalże ośmieszającej fundacje relacji ze spotkania na którym nikt z redakcji nawet nie był.
Mnie jako, przysłuchującej się temu spotkaniu, osobie dziwnym wydał się unik pana naczelnika w odpowiedzi na pytanie ile kosztuje wydawanie Bemowa News. A że pytanie takie padło zapewne potwierdzi protokoł z tego spotkania i oby się opinia społeczna o tym dowiedziała.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=897