www.bemowa.pl

:: Refleksje spacerowicza nie tylko o bemowskiej komunikacji drogowej.
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2009-10-09 13:48:06)

Za miesiąc ul. Lazurową pomkniemy ponad autostradą S8.

Szybciej niż harmonogram zakładał, firma Mostostal wykonała przebudowe skrzyżowania ul. Lazurowej z potężną arterią komunikacyjna krojącą Bemowo na linii wschód zachód.Gdyby opuścić cały dukt nowej arterii o kilka metrów i zamknąć dachem moglibyśmy mówić o nowej jakości w metropolii. Zaniedbanie ze strony samorządowców z Bemowa wyciśnięcia z władz Warszawy takiego rozwiązania będzie brzemienne w skutki dla przyszłych osiedleńców na granicy z tym autodromem.
Dzisiaj widzimy jak bardzo straciliśmy z szansy, by żyło nam się lepiej.
Za rok wybory do samorządu i znów coś zacznie zależeć od nas.
Demokracja to nie tylko deklaracje wyborcze, a czyny, czyny i jeszcze raz czyny, tych których wybieramy. Obecni właściwie już pokazali co potrafią.
Został nam jeden rok do oceny naszych radnych.
Jak narazie, może z dwoma, trzema wyjątkami, nie zaimponowali pracą w terenie. Nadal posługują się archaicznym systemem komunikacji z przeciętnymi obywatelami Bemowa. Ich obecność na stronie oficjalnej ratusza żadna, w periodycznym prospekcie Bemowo News, podobnie. Nie wymieniam więcej gdyż to temat na większy artykuł.
Pozostaje więc 12 miesięcy żeby przygotować społeczną listę kandydatów, którzy stanowiliby przeciwwagę dla zapartynionego samorządu i w pełni utożsamiali się z mieszkańcami dzielnicy.
Wracając do otwarcia nowego skrzyżowania ul. Lazurowej z S8 to proponujemy fotospacer z IRB .. .
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=884