www.bemowa.pl

:: Jakie Bemowo.
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2014-06-17 11:08:14)

Bemowianie!  Nie bujajmy samych siebie Zmarnowaliśmy siedem lat. Co dalej?
Za kilka miesięcy wybory do ratusza. Nie odkładajmy akcji oddolnej na po wakacjach.
Należyłoby już teraz organizować środowiskową akcję wyborczą wskrzeszania samorządu bemowskiego.
W ostatnich cudach zarządzania naszym magistratem stracilismy kompletnie kontrolę i zostaliśmy odcięci od jednej z głównych zasad demokracji.- wybór władz lokalnych należy do lokalnych mieszkańców, a nie aparatczyków partii pani prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Walc.
Majowa wrzuta kolejnej ekipy działaczy PO na nasz teren dla tuszowania krętactw poprzedniej drużyny to ośmieszenie obywateli przez Platformą O.
Tylko jej radni potulnie głosowali na zrzutków spoza Warszawy. Idą ża głosem swych pastuchów nie identyfikując się z mieszkańcami, którzy ich wybierali 7 i 3 lata temu. 
Zbłaźnili się w imię platformizmu.

Musimy zdawać sobie sprawę, że w nadchodzacychorach władze PO będą starały sie utrzymać zaanektowaną przez siebie dzielnicę.
Mieszkańcy Bemowa wyparci z samorządowych organów decyzyjnych, a zatem i z zarzadu Dzielnicy to koniec marzeń o ,, nic o nas bez nas".
Zamiast szerokich dyskusjii o inteligentnym gospodarowaniu zasobami dzielnicy - od bio-równowagi środowiska, gdzie człowiek harmonizuje rozwój urbanistyczny z naturą po to by uniknąć degradacji ziemia powietrza i wody, czynników podstawowych dla naszej egzystencji - będziemy częstowani papką agitacyjną typu Bemowo News i zapraszani na lotniskowe koncerty zamiast na sesje rady dzielnicy.
Zasoby intelektualne drzemiące w nas nie dadzą się zmaterializować jeżeli na kolejne cztery lata decyzje o nas będą zapadały z dala od zbiegu Górczewskiej i Powstańców Śląskich.
Samoorganizacja mieszkańców mogłaby się oprzeć na dotychczasowym niezależnym ruchu obywatelskim i spontanicznej wymianie informacji o niezależnych kandydatach na radnych.
Portal IRB ogólnodostępny publikator internetowy jest jak zawsze otwarty dla promocji osób znających Bemowo, uczciwych i wystarczajaco kompetentnych, by reprezentować nas w radzie dzielnicy.
Wszystkich chętnych zapraszamy do prezentacji swych opinii na temat przyszłości Bemowa widzianego nie z placu Bankowego, ale z Jelonek, Górc, Boernerowa, czy Lotniska. Teraz jak nigdy przedtem musimy zawalczyć o nasze podwórko i wygrać.
Potrzeba nam minimum 10 niezależnych rajców, by liczyć się w Radzie. Tu możnaby żyć dużo lepiej.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8826