www.bemowa.pl

:: Apel Inicjatywy Ekologicznej Bemowo.
Wiadomość dodana przez: Anna Ś. IEB (2014-05-26 16:17:48)

W środę 28 maja o 13.00 przed sejmem odbędzie się demonstracja przeciw przywróceniu legalności uboju rytualnego. Przyjdźcie sami i zawiadomcie innych!
Lobby eksporterów mięsa, do krajów muzułmańskich i Izraela, spod znaku PSL, próbuje przywrócić prawo pozwalające na zabijanie przez podrzynanie gardła świadomemu i czującemu ból zwierzęciu i czekanie aż się w męczarniach wykrwawi (i udusi się, bo krew zalewa mu płuca).    Polska miałaby wyspecjalizować się w praktykach, które przez większość cywilizowanej Europy są odrzucane ze względu na prawa zwierząt (przynajmniej prawo do śmierci po ogłuszeniu). Jeśli dopuszcza się te praktyki, to tylko na rzecz lokalnej mniejszości religijnej, a nie na eksport. Jednak Minister Sawicki popiera nowelizację ustawy, a PSL straszy utratą miejsc pracy (choć w trakcie obowiązującej obecnie ustawy nic takiego nie nastąpiło).
Jesteśmy Europejczykami i takie działania przynoszą nam wstyd. Wystąpmy w obronie zwierząt, one nie obronią się same!
Jesteśmy Europejczykami i takie działania przynoszą nam wstyd. Wystąpmy w obronie zwierząt, one nie obronią się same!  adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8694