www.bemowa.pl

:: Rozszczepianie jąder doda nam energii.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2009-06-25 23:58:32)

Rozszczepianie jąder doda nam energii. Rząd Polski postanowił przechwycić okazję jaka się nadarza byśmy stali się mocarstwem atomowym. Zadanie jest o tyle łatwiejsze, że rząd Niemiec działa odwrotnie i zdecydował się nie budować już u siebie nowych obiektów, a stare sukcesywnie zamykać i demontować.

Czym Niemcy zastępią elektrownie atomowe wiadomo: alternatywne czyste, a nade wszystko bezpieczne i tanie źródła energii odnawialnej, po co Polsce brnąć w ten wątpliwy pod względem bezpieczeństwa przemysł wiedzą tylko ci, którzy będą zawiadywać tym interesem.
Francja po wycofaniu się Niemców z ryzykownych elektrowni szuka gwałtownie rynku, na którym mogłaby sprzedać swoje doswiadczenia i uratowac sie przed redukcją własnego przemysłu nuklearno-energetycznego.
Lobby atomowe zaczyna ponownie rozkręcać propagandę na rzecz budowy w Polsce co najmniej dwóch potęźnych elektrowni.
Bez jakichkolwiek dyskusji ze społeczenstwem, decyduje się na rozgrzebanie kolejnych placów budów typu Żarnowiec i utopienie kolosalnych pieniędzy w odchodzące technologie pozyskiwania elektryczności.
Rząd D. Tuska oprócz ignorancji ekonomicznej zaczyna demonstrować ignorancje high-tec'ową. Jeżeli nie zostanie powstrzymany w tej błędnej próbie zainwestowania na śmierć ledwo dyszącej gospodarki, to rozszczepianie jąder może być bardziej bolesne nż energetyzujące, nie tylko dla naszego pokolenia, a nadto wyjaławiające znacznie bardziej nowoczesne obszary inwestycji w tej dziedzinie.
Niemcy wiedzą co robić. My - znów mamy być mądrzy po szkodzie.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=849