www.bemowa.pl

:: Optymalny czas zmian.
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2014-02-28 20:19:31)

 Schizofrenik widzi dwa światy, realny i rojeniowy (wirtualny) nałożone na siebie. Reaguje na zjawiska surrealistycznie. Obserwator z zewnątrz im bardziej poddany skutkom czyjegoś rozdwojenia jaźni tym szybciej rozeznaje aberrację.  

Wczesne jej dostrzeżenie uwalnia go z błędnego koła zachowań generowanych przez idiotę.
Jeśli nie podlega hierarchicznie zwierzchnictwu pomyleńca wszyczyna procedury zapobiegajace dekompozycji związków miedzyludzkich poddanych chorym decyzjom. Oczywiście może to wywołać kontrakcje ze strony schizola traktującego się z całą powagą i święcie przekonanego o słusznosci swoich decyzji. Odróżnienie realu i iluzji przez taką osobę bez udziału terapeuty jest praktycznie niemozliwe.
 Wśród obywateli państwa polskiego obecny stan świadomości o rzeczywistości jest budowany przez media korporacyjne prezentujące bezalternatywną wersję polityki rządu D. Tuska. W ich przekazie demokratyczna dwubiegunowość sceny politycznej ukazywana jest jako zagrożenie dla tzw. Systemu. Ów System jest zagrożony istnieniem drugiego nurtu demokratycznego do tego stopnia iż wygrana opozycji w nadchodzących wyborach jawi mu się zagrożeniem cywilizacji europejskiej porównywalnym z hitleryzmem. 
Absurdalność takiej postawy kojarzy się z rojeniami chorego psychicznie umysłu.
Czy tym chorym jest rząd D. Tuska, mediokraci, czy twardy elektorat PO to ich wewnętrzny problem.
Problemem istotnym dla Polan jest uniknięcie załamania suwerennej państwowości polskiej w czasach wyjątkowo korzystnej dla jej restytucji koniunktury politycznej. Możliwe jest wyjście z doła w jakim znaleźliśmy się w siódmym roku premierowania pana Tuska tylko po radykalnej i szybkiej zmianie władzy w Polsce, byle nie za rok ale już.
Zanim Bruksela i Moskwa podzielą się Ukrainą.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8457