www.bemowa.pl

:: Wybory, nie debata - oto jest odpowiedź.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2014-02-19 14:43:33)

Władza ma się zaskakująco pewnie jak na pogłębiającą się przepaść między nią i społeczeństwem. Lawiruje pomiędzy rojeniami i deklaracjami swych rzeczników, a rzeczywistością.
Z tej ostatniej wydobywa pasujące jej wydarzenia i młóci medialnie tak długo jak tylko się da, byle opinia społeczna nie miała czasu na zadawanie zasadniczych pytań o byt i losy rodzin polskich popadających w coraz większe długi wynikające z narastających kosztów utrzymania i malejących zarobków, czy wręcz galopującego bezrobocia.

Państwo zawodzi w swych zasadniczych funkcjach najszersze kręgi obywatelskie. Opozycja daje się wkręcić w to lawirowanie co budzi coraz wyraźniejszy niepokój patriotycznych środowisk zaangażowanych w odzyskiwanie podmiotowości w kreowaniu polityki i gospodarki rodzimej.
Ostatni pomysł debatowania władzy z opozycją o stanie państwa, na poziomie liderów wydaje sie kolejną próbą dyskusji z siedzącym na walizkach premierem, czyli stratą czasu.
Donald Tusk jak minister Rostowski spłynie zrobiwszy swoje podstawiając podobnego sobie cynika na następce.
Debaty ze środowiskiem platformistów niczego nie zmienią z racji głębokiego skorumpowania i gadżetofilii. Minister S. Nowak i jego następczyni M. Bieńkowska to typowa próbka kompleksu snobistyczno-narcystycznych zachowań wśród kadry PO.
Śądzę, iż wrzenie na Ukrainie niewiele się różni w nastrojach społecznych z naszą rzeczywistością, acz wyrażane jest z dużą nieudolnością i łatwe w manipulowaniu. Zbyt młode państwo z poważnym obciążeniem wielowiekową dominacją Rosji carskiej i marksistowskiej nie posiada zaplecza obywatelskich doświadczeń dzięki którym można bez przemocy wypowiedzieć posłuszeństwo uzurpatorom i odzyskać państwo.
Nie odkładanie wyborów w Rzeczpospolitej do zwykłego terminu (2015) wydaje się w tym wypadku najlepszą z alternatywnych możliwości pozbawienia destrukcyjnego wpływu rządów PO na kondycje Polaków i ich państwa.
Ukrainizacja stylu rzadów PO powinna zostać przerwana.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8440