www.bemowa.pl

:: Przebudzenie.
Wiadomość dodana przez: Autostradamus (2009-06-15 20:58:12)

Przebieg trasy S8 przez Bemowo nie stanowi już dla nikogo tajemnicy. Z miesiąca na miesiąc jawi się pod oknami zacisznych osiedli to w wykopie to po estakadzie. Tempo i rozmach budowy wprawia w optymistyczny nastrój.
Główni wykonawcy starają się o możliwie jak najmniejsze paraliżowanie ruchu na drogach, z którymi przecina sie autostrada. Za nieco ponad rok powinniśmy zobaczyć w całej krasie tę arterię i przekonać się jak oddziaływuje na otoczenie i ułatwia komunikacje lokalną.
Podziwiając rozmach przedsięwzięcia spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w haśle "Bemowo - tu żyje się lepiej" nie trzeba będzie zmienić czasu teraźniejszego na przeszły.

Ostatnio podczas wyborczego tournee, burmistrz J. Dąbrowski został zaskoczony przez mieszkańców, którym przyjdzie żyć wzdłuż tranzytowej autostrady, pytaniem dlaczego wykopy pod nią są tak płytkie.
W projektach ich głębokość miała wynosić 6 m. tam gdzie przebiegać będzie blisko okien domów. Tymczasem nie widać, by tak miało być w istocie.
Indagowany zarządca naszej dzielnicy nie bardzo wiedział co odpowiedzieć więc napisał list do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. W liście wyrazł zaniepokojenie i poprosił o wyjaśnienia.
Czekamy więc jaka będzie odpowiedź, ale jaka by nie była już wiemy, Że zarządy Bemowa nie wykazały należytej przenikliwości w monitorowaniu powstaącego projektu wykonawczego i tym samym stracilismy możliwość minimalizowania uciąźliwości S8 dla istniejących i przyszłych, przyległych do niej, osiedli.
Jest to przykra nauczka dla nas mieszkańów i wyborców, że bierność nie popłaca.
To jest takźe dowód jak daleko władzom dzielnicy było i nadal jest do zrozumienia strategicznych potrzeb naszej części stolicy w zachowaniu jej wyjątkowych do niedawna walorów.
Przypomnę, Ĺźe zachwiana została również spójność urbanistyczna południowego i północnego Bemowa. Zachwiana tym głebiej im płytszym okazał się wykop, ktĂłrym pobiegnie ryczący strumień ciężkiego transportu drogowego wzdłuż ulicy Dywizjonu 303.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=843