www.bemowa.pl

:: Dorobek ćwierćwiecza III RP - M. Kidawa-Błońska.
Wiadomość dodana przez: Czarosław. (2014-01-21 12:23:23)

Pani Kidawa-Błońska pierwsza kadzidlana PO została doceniona przez szefa partii i w dowód uznania podniesiona do roli oficjalnej rzeczniczki gabinetu premiera.
W swój radiowy debiut jako rzeczniczka piękną brednią opisała w radiowej pogadance z redaktorem prowadzącym, dotychczasowe sukcesy III RP.

Na pytanie dziennikarza dlaczego tak późno Donald Tusk "zabrał się" za podstawowe kwestie społeczne jakimi jest masowe bezskładkowe (nie zaliczane przez ZUS) zatrudnianie w sektorze prywatnym pracowników, zdezorganizowana medycznie oraz finansowo służba zdrowia - usłyszał - dotychczasowy okres był poświęcony odbudowie Polski, teraz dopiero jest czas na zajęcie się problemami o których mówi pan redaktor.
Moje uszy nasłuchiwały czy temat odbudowy kraju po zniszczeniach stanu wojennego zostanie rozwinięty i dowiem się ile stoczni, cukrowni, zakładów włókienniczych, zostało odbudowanych. Jak zmodernizowano produkcję traktorów Ursus,ciężarówek Star osobówek Fiat, czy telewizorów. A może elektronikę we Wrocławiu (komputery), czy Warszawie (radary}, samoloty w Mielcu, potężnego H. Cegielskiego w Poznaniu.
Nie, radiowy dziennikarz nie zareagował na wodolejstwo rzeczniczki rządu. Pozwolił jej tokować i ta biedaczka nadal sądzi że po drugiej stronie mikrofonu jej farmazony przejdą bez riposty.
Niniejszym pytam gdzie jest ta odbudowana Rzeczpospolita. W 5 -ciu milionach bezrobotnych z czego 2,5 to emigracja. 
Marszałek J. Piłsudski rzekłby - paniusiu, Tobie kury szczać prowadzać, nie Rzeczpospolitą w sejmie reprezentować.
Od siebie dodam iż jako rzeczniczka idealnie pasuje do poziomu umysłowego Donalda Tuska i jego gabinetu.  


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8371