www.bemowa.pl

:: Może
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2014-01-14 16:19:02)

Donald Tusk wie, że najbezwzględniejszym zdziercą należy być na początku panowania. Pod koniec zaś łagodzić reżim. Tak objaśniał szczwany Machawelli zasady sprawowania władzy w początkach Oświecenia na podstawie dorobku antycznej i średniowiecznej politologii wówczas jeszcze odnodze filozofii.    

Władza PO dobiega końca. Jej ideologiczny fundament oparty o powyższą zasadę wali się jak domek z bitej piany. Propagandowy słowotok wyczerpuje się, ale jeszcze przez blisko 20 miesięcy musi trwać dla przeorganizowania PO w kolejny klon.
Powołanie na flecistkę, usypiającą zdenerwowane społeczeństwo, pani Kidawy-Błońskiej ma przynieść ulgę wegetującym i opływającym w dostatki mieszkańcom III Rzeczpospolitej przed starciem wyborczym. Takie odprężenie tych pierwszych oswoi z nędżą i nauczy życia w coraz podlejszym świecie globalnej supremacji kapitału bankowego nad przemysłowym, tych drugich przekona, że ni demokracja ni rynek nie podskoczą bankierskim korporacjom sprzężonym z mediami.
Wegetujący wyborcy PO są uwikłani w system kredytów. Katastrofalna sytuacja gospodarcza Polski ciągnie ich w piekło niewypłacalności. Atoli ich wybrańcy, opływający w dostatki, rozkochali się w bezodpowiedzialnościowej władzy ad absurdum et in secula seculorum i mają o rzeczywistości pojęcie jak o wyższości czasu mierzonego zegarkami po kilkanaście tysięcy złotych nad czasem mierzonym telefonem komórkowym.
Powstające pomiędzy tymi grupami eurointeligencji napięcie usiłuje niwelować korporacja mediagora stworzona z myślą o przejęciu pełnej kontroli informacyjno ideologicznej nad transformatowanym społeczeństwem. Premier D. Tusk określił cele rządu na rok 2014. Przekaz kierowany do platformatowanego elektoratu opisuje pozytywy osiągnięcia tych celów pięknym słowem "może".
I tak;
w grudniu 2014 bezrobocie może spadnie do poziomu niższego niż 13 %;
kurs franka szwajcarskiego może spadnie do poziomu umożliwiającego zamieszkującym Polskę 700.000 europejczykom, dłużnikom Helwetów, spłatę długów;
umowy śmieciowe może zostaną zamienione na etatowe;
podniesie się PKB i w 2022 roku może powrócimy do 20-tki krajów świata o najwyższym PKB;
infrastruktura kolejowa może pozwoli osiągnąć pociagom średnią prędkość do 200-u km na godzinę i ... iwiele innych może.
Mam tyleż ponury co wątpliwy, acz przewrotny ubaw jak sobie wyobrażam zmaltretowanych - niczym ja, zagorzały przeciwnik PO - fanów tej formacji, pojonych miediagorzelnianym możem.
Kochane, utalentowane, pracowite, wykształcone, ambitne bratniaki i siostreńki nie powierzajcie swych marzeń głupkowi. Nie bójcie się przyznać, że go nie rozpoznaliście mając ledwo zdane matury, skończone studia, pierwsze obiecujące kroki w samodzielność.
Nie jest głupotą popełnianie błędów, ale trwanie w nich.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8370