www.bemowa.pl

:: Platforma Obywatelska won od gospodarki!
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2014-01-08 13:52:22)

W tym roku ważne jest tylko jedno. Powstrzymanie katastrofy cywilizacyjnej państwa polskiego.
Katastrofy obejmującej niemal wszystkie dziedziny. Gospodarkę, finanse, naukę, oświatę, służbę zdrowia, wymiar sprawiedliwości, legislację, siły zbrojne, dyplomację.
Instytucje państwowe obsadzone kadrą partyjną Platformy Obywatelskiej z żadnym pojęciem o misji Polski we współczesnej Europie ruinują i ośmieszają państwo wewnątrz i zewnątrz.

Mentalność swą ujawniła ta kadra z chwilą objęcia rządów w roku 2005 przez Prawo i Sprawiedliwość.
Wybór na prezydenta L. Kaczyńskiego wywołał kolejną furie twórców Platformy Obywatelskiej, Gazety Wyborczej i TVN.
Ich zajadłość w zwalczaniu powagi wybranych na kadencje przedstawicieli środowisk propolskich obnażyła kompletny zanik instynktu państwowego traktującego rację stanu jako nadrzędny cel. Gwaranta naszej podmiotowości w trakcie formowania przyszłych kształtów Unii.
Od 2007 roku po dziś dzień trwa triumfalny pochód Platformy Obywatelskiej po władzę. Praktycznie pospołu z mass mediami decyduje ona o wszystkim.
Cokolwiek dotyczy jakości życia obywateli to efekt tej symbiozy.
Media to władza bezkadencyjna. Na ich racje bytu wybieralna władza nie ma takiego wpływu jak one na nią. Posiadacz mediów buduje strategiczną pozycję w państwie wg. zasad prywatnego kapitału. Materialny zysk to jego cel. Popiera tych którzy mu ten cel umożliwiają osiągnąć. Im też sprzyja.
Wspólnota interesów prywatnych koncernów - zwłaszcza medialnych - i nomenklatury partii rządzącej jest dla kadencyjnej władzy wielką pokusą gdy chodzi o reelekcję. To zaczyna działać jak samograj, ale z efektem regresu cywilizacyjnego. Do katastrofy włącznie, czego jesteśmy świadkami.
Zapewne wielu czytelników, a może i co niektóre czytelniczki tego artykułu jest w świetnej dyspozycji materialnej i taka opinia podnosi im ciśnienie, niemniej jeśli mają dostęp do życia klas rodzimego pochodzenia dostrzegą ich ubożenie.
Mało tego, zacofanie kraju rośnie.
Dystans do nadrobienia, mimo pogrążenia w kryzysie, do Europy rośnie coraz szybciej. Odpływa od nas zdolna kadra inżynierska, techniczna, medyczna i robotnicza. Pozostają magistrzy nauk dowolnych i nieścisłych mocno związani inteligenckim etosem Platformy Obywatelskiej, Gazety Wyborczej i Twojego Ruchu.
To wszystko co w telegraficzny skrócie o katastrofie u progu 2014 roku można powiedzieć.
Jak ja powstrzymać?
Rozwiązać Sejm, rozpisać wybory, a potem.
Abolicja i zniesienie podatków od mikroprzedsiębiorczości materialnej.
Kto sfinansuje ewentualne straty rozruchowe?
Ci którzy w ostatnim 25 leciu kumulowali kapitał z inwestycji finansowych, bez inwestowania w przemysłowe przedsięwzięcia, no i tacy co przenieśli swoje majętne obywatelstwo w raje podatkowe od Szwajcarii poczynając.
Oburzonym na taki zamach nowobogackim polecam rozwiazania suwerennych krajów Europy i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej dobierające się do spekulacyjnych kapitałów finansowych jeszcze do niedawna nietykalnych.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8332