www.bemowa.pl

:: W majestacie miłości do Ojczyzny.
Wiadomość dodana przez: Republikanin. (2013-11-12 21:23:44)

Wczorajszy Marsz Niepodległości w Warszawie zwieńczył uroczystosci 11 listopada i tym samym przeszedł do najnowszej historii Polski.
Uzmysłowił wszystkim uczestnikom, zarówno bezpośrednio w nim uczestniczącym jak i emocjonalnie, majestat miłosci do Ojczyzny.
W intelektualnym zamyśle stał się polskim świadectwem zjednoczenia przybyłych nań wokół idei Europy Ojczyzn tj wspólnot narodowych połączonych więzami Unii.

Chrześcijaństwo stanowi kamień węgielny tej koncepcji. Zawiera w sobie całe bogactwo proroczych przekazów judaizmu pogłębione i rozszerzone na całą ludzkość w zwiastowaniu Ewangelii przez Chrystusa.
Nic nie moze dać poczucia tak głębokiej więzi międzyobywatelskiej jak fizyczna obecność na wczorajszym rocznicowym spotkaniu. Przekaz telewizyjny skupiał sie na incydentalnych, prowokatorsko aranżowanych spięciach na peryferiach uroczystosci i wzniecał panikę w organach porządkowych i municypalnych.
Efektem tego o godz. 16:30 była delegalizacja uroczystości przez Prezydent Warszawy. Ni to prowokacyjna, ni to śmieszna, a na pewno bez sensu zważywszy że dziesiątki tysięcy uczestników wogóle nie zwracało uwagi na to czym karmi telewizja odbiorców.
Tylko dzięki skutecznej pracy obywatelskich służb porządkowych (w odblaskowych kamizelkach) powołanych przez organizatorów uroczystego składania hołdu współtwórcy II Rzeczpospolitej, R. Dmowskiemu oddziały MSW przeznaczone do walki z tłumem nie napierały bezpośrednio na pochód. Pozwoliło to uniknąć rozprzestrzenianiu się utarczek z pochodem, bojowych sił będących w dyspozycji H. Gronkiewicz-Waltz.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8286