www.bemowa.pl

:: Pełne półki puste kieszenie.
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2013-05-15 11:16:32)

Tak brzmi syntetyczny komentarz do 6-cioletniej kadencji PO.
Jeśli oni mają jeszcze rządzić dwa lata to szkoda czasu na dyskusje z nimi. Trzeba umacniać struktury wyrosłe na dorobku II i IV Rzeczpospolitej.
We współczesnej Europie bez rodzimej klasy przemysłowo-przedsiębiorczej nie można liczyć na współudział naszego społeczeństwa w dobrodziejstwach płynacych z rozwoju naukowo-technicznego z jakim mamy w niej do czynienia.

Istotą rozwoju materialnego jest gospodarka krajowa. Ponieważ została zdemolowana w strategicznych przemysłwych gałęziach łącznie z rozpadem zaplecza badawczo-rozwojowych instytutów, priorytetem jest rozerwanie łańcuchów podatkowych dławiacych wszelka przedsiębiorczość w tym najboleśniej materialną. Kwotowe progi podatkowe dla małej przedsiębiorczości powinny być przesunięte do poziomu niemieckiego, dla mikroprzedsiebiorczości natychmiast.
Mozliwość nieprzerwanej działalnosci w okresach zawieszenia opłat z tytułu ZUS w firmach jednoosobowych stanowi absolutny priorytet wynikły z naturalnego prawa człowieka do zaspokojenia swoich potrzeb biologicznych.
Obecnie zawieszając ZUS nie wolno upadającemu mikro przedsiębiorcy próbować zarobić nawet na przeżycie!
Takie represyjne podejscie do mikrokapitału ma uzasadniać teoria złodziejskich nawyków niektórych nacji w tym oczywiscie i naszej. Przewrotność tych założeń widac po rozlewajacej się do katastrofalnych rozmiarów czarnej strefie gospodarki.
Czarna w odróżnieniu od szarej nie płaci, ani ZUS, ani zadnych podatków. Szara przy niej to oaza uczciwości.
Mozna długo rozprawiac o patologiach III RP, ale tylko ta jedna ciężko bije w aspiracje, a jeszcze ciężej w kieszeń Kowalskiego, czyli najbardziej masowego i fluktuującego elektoratu. Kto ten elektorat posiądzie reaktywuje IV Rzeczpospolitą o co przecież tak naprawdę chodzi.
Jedna uwaga.
Odblokowuiąc rodzimą gospodarkę uderza się w PO i jego potężną biurokrację co poczatkowo moze wprowadzić spory "chaos" w gospodarce, porównywalny z latami 1990-1994, przed słynnym schłodzeniem pana prof. Leszka Balcerowicza.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8117