www.bemowa.pl

:: Demokracja kwitnie, choć demos więdnie.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2013-04-24 11:52:09)

W III Rzeczpospolitej rządzące klany i ich medialni sztafażyści wierzą, że da się przeciągać grę w gałę z resztą społeczeństwa w nieskończoność. Że dojadą bez utraty kontroli nad nastrojami społecznymi do kolejnych wyborów, a te wygrają tak czy inaczej konfigurując rozdrobnione partyjki z resztką jaka pozostanie z PO.    

Doraźnie, oczywiście moc jest z nimi. Po smoleńskiej hekatombie zachłyśnięci niepodzielną władzą czuja się bezkarni. To oszałamia jak narkotyczna euforia.
Są praktycznie skazani na obronę za każdą cenę swej złotej wolności i nie cofną się przed niczym. Będzie jednak moment, w którym pozór siły, podtrzymującej ich w samozwaństwie ujawni się elektoratowi od 8 lat powolnemu na mnemoliberalne banialuki jakie mu podrzucano. Oni to wiedzą.
Pośpiesznie przygotowywane protezy w postaci kolejnych partyjek, do przechwycenia niezadowolonych z PO, zdają się próbą zabarykadowania ich odpływu do PiS. Brak jednak, w biurze konstrukcyjnym nowego rozdania profitów, pewności, że wystarczy to na rozbicie społecznego niezadowolenia w dniu niezgody. Na rozproszenie zbiorowego działania na ,,dywizje". 
Sztuka socjostrategii, czyli przebiegłości działań manipulacyjnych, każe wprowadzić do gry silniej kontrastujący z programem PiS-u element oczekiwanej rekonstrukcji państwa. Tym elementem, jeśli już nie jest, to zapewne będzie ruch naiwnych, mimo słusznego oburzenia, Jednomandatowców.
 Sądzenie, że można zlepić elektorat bezideowością jak to mamy z machiną Tuska jest infantylizmem narodowym. Pisze celowo narodowym, gdyż, Jednomandatowcy usiłują opleść amalgamat ruchu Oburzonych jakimś narodowym ornamentem.  
Otóż nie. Narodowość w kazdym państwie oparta jest o mit, historię i projekt.
Z obecnych ruchów politycznych w Polsce tylko Prawo i Sprawiedliwość, w ujęciu koncepcyjnym braci Kaczyńskich posiadło te trzy atrybuty. Jego niezachwiana baza wyborcza dobitnie potwierdza trwałość tak budowanego ruchu obywatelskiego dla zadań IV Rzeczpospolitej. Rzeczpospolitej otwartej jak niegdyś na inne kultury z tego samego metafizycznego pnia, któremu chrześcijaństwo zawdzięcza swe primi inter pares.  


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8101