www.bemowa.pl

:: Smoleńska układanka.
Wiadomość dodana przez: Przemysław. (2013-04-09 16:32:05)

Nie tylko polscy inżynierowie czekają na historyczną chwilę zwrotu szczątków prezydenckiego samolotu RP przetrzymywanego przez Rosję jako dowód rzeczowy w sprawie katastrofy.
Złożenie rozbitego samolotu po powrocie do kraju powinno zostać poprzedzone przygotowaniem odpowiednio dużej hali i opracowaniem metodologii rekonstrukcji płatowca.

Konieczne jest zebranie odpowiedniej ekipy fachowców o międzynarodowym autorytecie, która zanim wrak zostanie zwrócony Polsce dokładnie rozpozna bliźniaczy egzemplarz znajdujący się na stanie inwentarza Polskich Sił Zbrojnych.
Z uwagi że wraku stanowiącego własność państwa polskiego strzegą dość luźno służby rosyjskie, a termin jego powrotu do właściciela nie jest znany, Polska Rzeczpospolita powinna postawić również swoich strażników do pilnowania pozostałości płatowca.
Konieczna jest inwentaryzacja (chociażby fotograficzna) złożonych pod folią elementów samolotu.
To tyle gwoli przypomnienia, by w gorączce dyskusji co spowodowało rozbicie się znakomitej maszyny prowadzonej przez wytrawnych pilotów nie zapomnieć o istocie głównego rekwizytu tragedii.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8093