www.bemowa.pl

:: Nieposłuszeństwo obywatelskie wisi w powietrzu..
Wiadomość dodana przez: Republikanin. (2013-02-27 14:25:10)

Jeśli oni (rząd) niszczy obywateli, obywatele muszą się sprzeciwić. Jeśli obywatele sprzeciwią się im (rządowi) dojdzie do sytuacji jaką przerobiła przed chwilą Bułgaria. Ulica zdymisjonowała premiera.

Kiedy  nasi pasywni obywatele zorientują się, że zostali zniszczeni i aktywnie wypowiedzą swoje posłuszeństwo?
Kiedy głód zajrzy im w oczy.
Trzeba zatem dokarmić obywateli zanim będzie za późno.
Zapowiadana misja autobusu obwożącego wesołego Donalda po prowincji w celu zaciągnięcia języka na co przeznaczyć obiecane przez Unie dopłaty to gra na oddalenie groźby wypowiedzenia posłuszeństwa obywatelskiego przez społeczeństwo polskie.
Ciekawe jakimi obietnicami będzie karmił premier kilkumilionową biedę. Pojawiające się wypowiedzi jego aparatczyków mówią coś o karmieniu biedy pytaniem "Na co przeznaczyć unijne dopłaty".
To wizjoner z tego Donalda. Jego medal Karola Wielkiego powinien otoczyć wieniec laurowy za tak porywające motto swej 6-ciolatki.
A na poważnie .
  Wydaje się, że doświadczenie z 1980 roku będzie jeszcze raz potrzebne Polsce poszukującej wyjścia z cywilizacyjnego doła.
Forma zapewne będzie nieco zmodyfikowana, gdyż tym razem szybko odbudowująca się po smoleńskiej hekatombie prawica stanie się katalizatorem wydarzeń i jest nadzieja że metoda non violance ponownie zda egzamin.
Co na to Eurooligarchia?
Hmm, jakoś trudno sobie wyobrażić interwencje Brukseli w wewnętrzne sprawy Polski. 
No, chyba że sprawy poszły dużo dalej niż głosi jawna teoria dziejów.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8067