www.bemowa.pl

:: Noworoczna korespondencja Kowalskiego.
Wiadomość dodana przez: Jan Kowalski (2013-01-10 12:14:54)

Firma windykacyjna przysyła mu zawiadomienie, że kupiła jego dług w TPSA.
Wynosił on : za rozmowy 480 zł! za sprzęt sieciowy - modem, antenę satelitarną, zbędna, ale wciśniętą bo w pakiecie ofertowym była - miał zwrócić 1076 zł
Razem 1550 zł.
Co jeszcze? Aha - RWE mimo, że już odcięli  mu w  firmie światło, zdjęli licznik  przysłali mu rachunki za pobór prądu - nie te prognozowane, bo licznik zdjęty przed pół rokiem - ale wydumane w czeluściach ich systemu - chyba za to że przez kilkadziesiąt lat opłacał, a nagle rynkowo podupadł i wydawało mu sie że tak może, że już mu nie będzie naliczane niezużyte zużycie, kosmiczne odseki karnych opłat od niespłaconych odsetek itp. 
Cóż, nie takie tragedie w życiu przeżywał, ale zagotował się wewnątrz.
Dobrze, że nie było przy nim premiera. plunąłby mu po prostu w mordę .  

Jak system Tuska wyobraża sobie ukrycie przed opinią publiczną milionów ofiar zmrożenia gospodarczego serwowanego swoim rodakom od czasów Balcerowicza niemal nieprzerwanym ciągiem.
Czy jego żniwiarze zaczną wczesnym rankiem zbierać z ulicy ludzkie szkielety zagłodzonych, wyziębionych, zganiać z ruchliwych ulic Warszawy błąkających się bezdomnych, żebraków, otępiałych wykolejeńców grzebiących w śmietnikach by ostatnim denaturatowym toastem wypić za zdrowie twórców III RP.
Kiedy Jan Kowalski tak otwierał tę pierwszą noworoczną korespondencję, spojrzał na kopertę z Unicef przysłaną do jego firmy jak co roku z prośbą o wsparcie dla głodujących dzieci. Jedyne czym mógł się z nimi dziś podzielić to długi.
Może Unicef powinien skreślić mikroprzedsiębiorców polskich z listy donatorów, a przekazać ich do organizacji dobroczynnej eutanazji pomyślał siadając do klawiatury, by wysłać newsa do IRB.
Jedynego miejsca w tej części Europy, które myśli poważnie o nowoczesnej mikroprzedsiębiorczości.   


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8053