www.bemowa.pl

:: Kantor z tłumu.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2013-01-08 21:39:48)

Smutne, ale prawdziwe. Pan V. Rostowski zdaje sobie sprawę, że nie uzyska podatków ze zrujnowanych przedsiębiorstw.
Budżet na ten rok kupy się nie trzyma. Dodruk pieniędzy musi nastąpić. Inflacja skoczy, bo nie ma wyjścia. Zabicie inicjatyw gospodarczych przez zdzierstwo fiskalne zaczyna zbierać plony. Mikro firmy działają już w dżungli wyniszczających przepisów i umierają pod batogiem ministerstwa finansów.
Drakońskie opodatkowanie i stosy papierowych   obowiązków w koktailu z przymusem bieżącego finansowania emerytów ograbionych poprzez likwidacje składek za PRL, a za III RP pozbawionych ekwiwalentnych udziałów w sprzedawanym majątku przez nich wypracowywanego, zaduszą każdy naród, a co dopiero ogołocony ze wszystkiego na okres pół wieku.  

Efekt kaskadowy rozpadu państwa już trwa. Jeśli nie zostaną parlamentarnie odsunięci od "rządzenia"  sprawcy pogłębiajacej się zapaści w 2013 roku,  to 2014 rok  zmiecie ich w ulicznych starciach z młodzieżą skazaną na deklasacje we własnym państwie. Emigracją jej nie zblatują. Poznali smak gastarbaitu. Bogata Europa może im co najwyżej oferować najmniej rozwojowe zajęcia i pariasowe warunki zatrudnienia.
 Nie wydaje się żeby przed tą młodzieżą można było długo roztaczać propagandowe cuda na drugie półrocze 2013 i utrzymać w ryzach radykalizujace się nastroje. Wśród młodych wre, czują że osuwają się w kanał, z którego ich rodzice z trudem wyszli po 50-letniej szarpaninie. 
Załgany Tusk w otoczce prowincjonalnych aparatczyków i myślicieli klasy Palikot, Halicki, Neumann, Lis pospołu z Piterą, Kidawą, Olejnik pozoruje kierowanie krajem.
Taka klasa rządząca, urągając demokratycznej opozycji chrześcijańskiej, ośmieszając doświadczenie wiekowych zasad kierowania państwem - u jednego z najbardziej wykrwawionych i lojalnych aliantów antyhitlerowskiej koalicji - w narodowych aspiracjach doszukująca się antysemityzmu, czy faszystowskich haseł, stawia się  poza moralnym prawem do uczenia nas obywateli Rzeczpospolitej czym jest odpowiedzialność za demokratyczną Ojczyznę i europejskie jej ukorzenienie. 
Jeśli zachowali odrobinę politycznego wyczucia niech zmienią styl i ton komunikowania sie z PiS, gdyż to właśnie tej partii społeczeństwo dojrzałe, mówiące prawym językiem Modrzewskiego, Skargi, Baczyńskiego, Jana Pawła II i tysięcy wybitnych przedstawicieli społeczeństwa polskiego na przestrzeni tysiąca lat bytu państwa nie zawaha się przywrócić mandatu zaufania w najbliższych wyborach.
Dalsze szykanowanie ludzi codziennej pracy, trosk ojcowskich, uczuć macierzyńskich, za wyznawane przez nich wartości etyczno- religijne, reprezentowane parlamentarnie w Sejmie RP i duchowo w kościele rzymsko-katolickim, zaowocuje kolejną tragedią narodową.
Czy do dat 1956, 70, 81, 2010 Platforma Obywatelska chce dopisać 2013, może 14.
Niech Pan Bóg opamięta bezrozumów traktujących jako bydło wyborcze, ludzi - którym nie partia wyznacza horyzonty przeznaczenia, lecz wiara w Opatrzność podnoszącą z ulicznego pyłu tych, których odrzuca pycha władzy.
Tu i teraz ważą się losy wszystkich domów polskich.
Nie wolno takiej władzy dłużej legitymizować skoro przedsiębiorczość rodzimą wyrzuca poza nawias społeczny w imię irracjonalnych wymagań o cechach neokolonialnego wyzysku.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8052