www.bemowa.pl

:: Nostromo.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2012-12-19 12:17:11)

Historia pokolenia powojennego dobiega końca. Im szybciej przekaże pałeczkę pokoleniu JP II tym lepiej. Nie trzeba dramatyzować nie będzie waśni międzypokoleniowej wśród przytłaczającej większości Polaków.
Tradycja silnie zrośnięta z chrześcijańskim personalizmem (podmiotowością człowieka) nie została skancerowana zbyt głębowo i na skalę zagrażajacą naszej tożsamości. Owszem, zwielokrotniony przekaz medialny korporacji prasowo-kapitałowych powoduje pewien zamęt w umysłach pokolenia okrągłostołowego elektoratu, ale niewiele wykracza poza  dyskotekowo owsiakowych róbcochcetów. 

Po rozprawie z prawem i sprawiedliwością Platforma Obywatelska została samotna wśród ludu. Jej niepopulizm upodabnia do hegemonizmu kolonialnego stosunki społeczne w centralnym państwie europejskim,  Polsce. Ba! Niejako w Unii. państw, również. 
 Obrzydzanie prospołecznego kapitalizmu, z równoprawnym udziałem państwowego akcjonariatu w przedsiębiorstwach przemysłowych, wypaliło resztki nadziei na ludzką twarz liberalizmu. 
Agregat władza media został w 2011 spięty i pewien cykl historyczny został zakończony.
Nie musiało być tak, ale trudno wymagać od Donalda Tuska i jego kamratów propaństwowych tradycji. W czasie kiedy totalitarną władzę przekazywano pokojowo, mocno zadbano o profil ideowy następców.
Próba współdecydowania o  III RP silniejszego nurtu narodowego została w latach 1992, 2005-07 i 2010 rozwalona przez dzisiejszy establiżment.
Ale procesy historyczne, zwłaszcza "domknięte" nieuchronnie schyłkują. 
Ćwierczwiecze to okres wystarczający by dochować się następców i najbliższe lata w domu Polskim będą miały burzliwy przebieg.
O jego gwałtowności zadecydują głównie Ci którzy urodzili się w latach 1985-1995.
O jego mądrości Ci z lat 1965- 1985.
Wiele wskazuje na to, że Nostromo czeka decydujące starcie. 

 
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8042