www.bemowa.pl

:: PO brzytwę chwyta.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2012-11-28 21:02:51)

Próba zakneblowania prasy niezależnej trafiła na gwałtowny sprzeciw środowiska dziennikarskiego skupionego wokół idei Rzeczpospolitej.
Po sprzedaniu przez D. Tuska udziałów skarbu państwa w wydawaniu opiniotwórczego, prestiżowego dziennika Rzeczpospolita i tygodnika Uważam Rze, zadłużającemu się na ten cel Grzegorzowi Hajdarowiczowi, upadek tych tytułów był do przewidzenia.
Próba odłączenia, przed sprzedażą, znakomicie wydawanego, poczytnego Uważam Rze od Rzeczpospolitej  została cynicznie przez wysprzedającego swe udziały (Skarb  Państwa) odmówiona.  Minęło kilkanaście miesięcy i stało się. 
Pretekstem był artykuł o znalezieniu śladów substancji wybuchowych w smoleńskich szczątkach. Hajdarowicz niemal  zdemolował zespół redakcyjny Rzeczpospolitej i to samo usiłował zrobić z niepokornymi w Uważam Rze.
W tym drugim przypadku raczej się przeliczył, gdyż praktycznie cały zespół dziennikarski odmówił pisania zgodnego z wytycznymi wydawcy (G. Hajdarowicza) zależnego od wierzycieli (kredytodawców) i uległego naciskom rzadzących III RP środowisk (PO, media korporacyjne).
Najbliższy rok dostarczy społeczeństwu polskiemu wielu nie tylko ekonomicznych zawirowań.
Tegoroczny dzień święta Niepodległości ujawnił potencjał młodego pokolenia niegodzącego się na rolę pariasa w III RP.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=8033