www.bemowa.pl

:: Dziś w Warszawie.
Wiadomość dodana przez: Maciej W-B (2012-08-15 16:09:58)

 Czasy mamy cudowne. Bez wojen, kataklizmów. Rozwój nauki ii techniki uczynił życie tu w Europie bezpiecznym i kreatywnym. Strumień przekazu dóbr intelektualnych imponuje. Bajka dla tych, którzy nie doświadczeni przez los i z dobrym zapleczem edukacyjnym wchodzą w zycie. Wolność wyboru otwiera przed nimi perspektywy samorealizacji tam, gdzie ciągnie ich pasja lub choćby tylko pieniądze. 

 Mieć dzisiaj dobre przygotowanie szkolne, trochę naturalnej odporności na stres i można czuć rytmy dnia powszedniego jak nieustającą przygodę. To dobrze, że dożyłem tej chwili, że doczekałem.  
Nie dotyczą mnie co prawda te wspaniałości, ale jednak poprzez dzieci, wnuki, ogarnia mnie ten rausz XXI wieku. I chociaż pozostaje jakby nieco w tyle biegu wydarzeń chwytam chwile, może nawet z wiekszą rozkoszą niż młodzi.
Za tę obfitość spływających na mnie zakręceń muszę podziekować komuś kto nauczył mnie żyć w każdych warunkach losowych. 
Dlatego w Święto matki Bożej Zielnej, pod jej patronat składam ten mini hołd Stwórcy, z którym łączy mnie ewangeliczne przesłanie syna żydowskiego cieśli.
Może, 92 lata temu, na wspaniałych zielenią podwarszawskich łąkach Ossowa i Radzymina, na złotych pożniwnych ścierniskach rozległych pól, wśród snopów zżętej pszenicy, inni, a przecież tak samo młodzi, ochotniczo idąc w bitwę, umierali z nadzieją, że ktoś kiedyś zapłonie do nich wdzęcznością za ból ich konania w imię lepszej Polski, lepszego Świata.  
Pomyśl o tym zanim upłynie chwila taka jak ta.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=7920