www.bemowa.pl

:: Dzieciaków rozgonił deszcz, a dźwig obalił się "sam"
Wiadomość dodana przez: Fotoreporter IRB (2012-08-09 16:01:53)

Wakacyjny piknik przy Tkaczy zgromadził sporo dzieciarni z okolicy i zorganizowanej w półkoloniach. Zabawa miała sie w najlepsze, ale wredny pan deszcz coś dziś złośliwy. Gdy nie dał rady sam, sprowadził małżonkę ulewę i rozpędził dziatwę. 
Mamy jednak coś na pocieszenie. Nie wszyscy przed deszczem i jego, szalejącą połowicą wymiękli. Kilku chłopaków podczas najwększej polewanki grało spokojnie w nogę co utrwaliłem na fotce ku pokrzepieniu serc. Jeszcze Polska nie umarła póki ma wspaniałą młodzież.
Piknik zorganizował Ratusz pana Jarosława Dąbrowskiego i jego towarzyszy.  Trzeba to docenić.
 Kiedy piknik miał jeszcze fajną pogodę, a zabawa dopiero się rozkręcała manewrujący nieopodal dźwig, zdolny do podniesienia jak długopis 30, a może i 50 ton, obalił się mając na ramieniu raptem 4 tony.  Dzęki Bogu nikogo nie zabił, ani okaleczył. Dzieci na pikniku były bezpieczne, bo żuraw pracował w odległości 150 m od nich u zbiegu ul. Słomianej i Dzrzeworytników.
Zawinił człowiek odpowiedzialny za właściwe przygotowanie sprzetu do pracy w ciasnej przestrzeni osiedlowej. Podnosząca dźwig ekipa ratownicza, 200 tonowym kolosem, gładko uporała się z poobijanym żurawiem zręcznie manewrując w niemal tych samych warunkach co nieszczęśnik. 
Jak ustaliliśmy, elementy stabilizujące dżwig obalony, złożyły się nie kontrując sił wywołanych przez śmieszny dla takiego osiłka ładunek. 
Wywrotka maszyny nie była przypadkiem, który można bagatelizować jako że ucierpi jedynie kieszeń firmy.   
Nonsensowna budowa kilkukondygnacyjnych plomb wśród jednorodzinnej zabudowy Jelonek Południowych, będzie jeszcze nieraz wymagała użycia cieżkiego sprzętu i jeśli dojdzie do kolejnego zlekceważenia przez nadzór zasad zabezpieczenia właściwego personelu i sprzętu do manewrów z obciążeniem, bardzo prawdopodobna jest kolejna katastrofa techniczna z ofiarami wśród ludzi. 
Kilka lat temu, 100 m od miejsca dzisiejszego wypadku. miał miejsce podobny z żurawiem stacjonarnym budujacym dom dla SL-M Rozłogi.. 
A więc zjawisko ma charakter nieincydentalny.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=7907