www.bemowa.pl

:: Akwabajery rady Bemowa.
Wiadomość dodana przez: Niuniek z Jelonek (2012-08-04 23:27:32)

Niegdyś chluba szkoły przy ulicy Brygadzistów -.basen, wyburzony. Fatalny stan techniczny instalacji elektrycznej skazał go na zamknięcie. Ułożenie bezpiecznej, kosztowałoby, ponoć, tyle co budowa nowego (?).
Bez profesjonalnej analizy radni poprzedniej kadencji uwiedzeni powierzchowną argumentacją, w stu procentach partyjnego (PO & SLD) Zarządu - samorządu Bemowa, skierowali kciuki ku ziemi - dobić. Koparki wjechały na plac. Nad wielką dziurą unosić się będzie opar wątpliwości co do sensu decyzji polityków PO i SLD.Dziwić się potem, że Polacy w pływaniu na IO Londyn 2012 wypadają niczym wychowankowie ubogiego sierocińca.
Ten przyszkolny basen, typowo szkolno- trenigowy mógł rozbudzać w młodszej młodzieży zainteresowania niezwykle efektowną dyscypliną sportu.
Twierdzenie, ze rewitalizacja byłaby nieopłacalna jest nieudokumentowane rzetelną ekspertyzą rozważającą zarówno koszt remontu - co oczywiste - ale też niebagatelne korzyści edukacyjne.
 Nieoceniony dla propagowania sportu i zabawy vice-burmistrz Bemowa, pan Zygrzak K. widzi przyszłe bajeranckie akwacudo: już to w parku im. Uli Cygórczewskiej, lubo w poradzieckim osiedlu Przyjaźń; hajda tam - niechby i w miejscu wyburzanego. 
No to czekamy na otwarty konkurs architektoniczny. A potem - jeszcze w tej kadencji vice burmistrza - rozpoczęcie budowy. 
Już nawet, może jest pomysł na wpuszczenie w to prywatnego inwestora i nie ma problemu z kasą z naszych podatków.
Pozostaje jedno małe, ale. Obiekt o jakim mówi pan Zygrzak byłby obiektem Komercyjno rekreacyjnym (śnia mu się jakieś dżakuzi, sauna, itd). Na takich obiektach sportu się nie uprawia, a już napewno nie w ramach SKS-ów.  


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=7902