www.bemowa.pl

:: Przemyślenia IRB na fejsbuku.
Wiadomość dodana przez: Maciej z IRB (2012-07-09 12:40:33)

Jak przystało na dzielnicę z wizją szerszą niż przechowalnia siły roboczej (sypialnia to brzmi dumnie), Bemowo posiada coraz szersze zaplecze kulturotwórcze oparte o mieszkańców identyfikujących się z historyczną Warszawą.


Dzięki niezależnym inicjatywom obywatelskim zrasta się ze stołeczną tkanką stolicy.
Duża (właściwie miażdżąca) przewaga aktywistów partyjnych w obecnej Radzie i Zarządzie władz dzielnicy wydaje się potężnym hamulcem w integracji lokalnej społeczności wokół planów związanych z jej rozwojem.
Ograniczenia polityczne wynikajace z partyjnego systemu wyborczego hamują rozwój samorządu lokalnego nietylko w Warszawie.
Przykład inicjatywy pana Wierzbickiego, redagującego Bemowonews'y w oparciu o fejsbuka, ukazuje możliwości jakie daje przestrzeń internetowa w budowaniu nowoczesnej Samorządności na Bemowie.
Jednak, trudno tworzyć niezależne witryny informacyjno publicystyczne w oparciu o cudzą maszynerię.
Mój krótki wypad na fejsbuka potwierdza wyższość prasowych portali niezależnych nad molochami chcącymi zdominować rynek mediów społecznościowych. Amerykański skok na całość zapada się pod ciężarem megalomanii i komercjalizacji, ku której nieuchronnie dryfuje.
Niezależnym dziennikarzom pozostaje trwać, w niezależności od fejsbukowych dobrodziejstw, przy społecznościowych portalach zakotwiczonych na serwerach indywidualnych wydawców.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=7851