www.bemowa.pl

:: Po meczu.
Wiadomość dodana przez: Maciej W-B (2012-06-20 19:25:06)

Kiedy zabrzmi ostatni gwizdek i kurtyna opadnie, coś w nas klapnie. Od soboty ubiegłej staliśmy się mocno nieswoi. Jacyś rozpaplani na tematy bez znaczenia lub zgniewani wewnętrznie, nerwowo cichsi. Wypaleni kibicowaniem nieporadnej grze eksportowych piłkarzy III Rzeczpospolitej szukamy ucieczki od ponurej rzeczywistości w internet.
Jeszcze gorzej. Zwłaszcza w rozliczaniu rządu z podwykonawcami euroautostrad i opłatami za korzystanie z nich prywatnym właścicielom.
Zza tej melancholii jakiś mocny mężczyzna w mundurze generalskim wpatruje się w nas badawczo.
Zamknięci w sobie próbujemy zrozumieć przyczyny klęski ogarniającej Rzeczpospolitą.
Gdzie tkwi przyczyna rozkładu państwa, narodu zdolnego, pracowitego, pełnego pomysłów i głodnego sukcesu?

Odpowiedź brzmi - rozkład moralny władzy.
Pozbawiając obywateli referendalnego głosu przy podejmowaniu przez - Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe i świeżo upieczony Ruch Poparcia Palikota - decyzji drastycznego wydłużenio czasu pracy kobiet, niezbędnego do przyznania im prawa korzystania z funduszu emertalnego, odkładanego dziesiątki lat uderzono w fundamentalną zdobycz demokracji.
Fundamentalną!
Władza zdemoralizowania brakiem silnych społecznych wydawnictw prasowych współdziała z korporacjami biznesowymi posiadającymi lobbotwórcze massmedia pacyfikujące opozycję. Brak wizji kierunkującej zapał obywatelski na solidarne współtworzenie nowoczesnego państwa jest bardzo dotkliwie odczuwany przez intelektualne środowiska polskie w kraju i za granicą.
Jeśli nie zostanie przedstawiona przez władzę jasna koncepcja wyjścia Rzeczpospolitej z cywilizacyjnego doła, cienie tragicznie marnotrawionych córek i synów Polski nie przestaną za nami wodzić oczyma.
Dopadną każdego i wszędzie, prędzej czy później. Nie pozwolą nam czekać w nieskończoność.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=7720