www.bemowa.pl

:: Grecja postawiła na zawodników krajowych, Polska na externów.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2012-06-08 17:35:40)

Grecja postawiła na 19 krajowców w kadrze na Euro 2012, Polska na 4 (!). W dzisiejszym meczu otwarcia mistrzostw Europy w piłce nożnej, tylko jeden zawodnik krajowy wybiegnie, w drużynie trenera Smudy, po pierwszym gwizdku sędziego.
Nie dziwię się Janowi Tomaszewskiemu, że poczuł się zdegustowany takim zestawieniem ekipy III Rzeczpospolitej, dumnej z odzyskania niepodległości przed dwudziestu trzema laty.
Żadna inna ekipa narodowa tych mistrzostw nie odstawiła, aż tylu graczy z własnej ligi na boczny tor wydarzeń.
To nie tylko błąd w założeniu trenerskim, to kolejny dyshonor PZPN uczyniony fanom tego sportu w Polsce.

Grecy w tym spotkaniu pokażą ciekawszą stronę mistrzostw kontynentu, nawiązując do narodowych aspiracji najstarszej demokracji Europy.
Okrzyknięci przez makromedia zbankrutowanymi leniami Eurolandii, pokażą coś czego nie ma nasza externistyczna drużyna. Ambicje udowodnienia, że klasa drużyny nie wynika z sumy transferów za grajacych w niej internacjonałów. Dlatego z ogromnym zainteresowaniem obejrzę i polecam państwu popatrzeć na dzisiejsze widowisko pod kątem starcia dwóch róznych filozofii promowania piłki nożnej w swoich krajach. Nie ukrywam, że bedę kibicował pięknej grze, a nie zwycięstwu.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=7706