www.bemowa.pl

:: Prezydent w Moskwie, Bemowianie w Warszawie
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2005-05-08 01:29:34)

Prezydent RP spędzi 60 rocznicę zakończenia II wojny światowej na uroczystościach w Moskwie. Bemowianie udadzą się zapewne na nabożeństwa i spotkania zorganizowane w Warszawie. I tak...

* W niedzielę, 8 maja o godz. 13.30 w Ogrodzie Saskim zostanie odprawiona Harcerska Msza Polowa dla mieszkańców stolicy.
* Po mszy w godz. 15.00 – 19.00 odbędzie się piknik dla kombatantów i mieszkańców Warszawy. W trakcie pikniku prof. Norman Davies i prof. Wojciech Roszkowski przedstawią swoje raporty specjalne dotyczące oceny historycznej porządku pojałtańskiego.
* Piosenki okupacyjne i powstańcze zaśpiewa zespół dziecięcy Joszko Brody, oraz odbędzie się kiermasz książek historycznych, w którym udział zapowiedziało kilkanaście wydawnictw.

* W poniedziałek, 9 maja o godz. 18.00 w Alejach Ujazdowskich, na wysokości Parku Ujazdowskiego zostanie otwarta wystawa "Alejami paradą mieli iść..." poświęcona Powstańcom Warszawskim i działaczom Polskiego Państwa Podziemnego, prześladowanym przez aparat bezpieczeństwa.
* Wystawę będzie można glądać do 9 lipca w dzień i w nocy - gdy będzie specjalnie podświetlona. Inicjatorką i konsultantem wystawy jest pani Krystyna Zachwatowicz, a organizatorem - Muzeum Powstania Warszawskiego.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=77