www.bemowa.pl

:: To będzie piękna katastrofa.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2012-05-16 15:50:22)

Komuniści po zlikwidowaniu przedsiębiorców utrzymali się przy władzy około 40 lat. Od siedemdziesiątych lat jechali na pożyczkach.
Po 20-tu latach zadłużyli się na kosmiczne pieniądze i ....  dogadali z wytypowanymi osobami w sprawie przejścia na gospodarkę kapitałową. 
Od 1989 roku, wraz z wytypowanymi osobami, usiłowali reformować system. Nie dali rady. Zadłużenie państwa osiągnęło fantastyczny poziom.  Katastrofa jest kwestią jednego finansowego incydentu.
Można nie lubić Polaków, ale bez nich nie uda się dłużej rządzić w RP.    

Wydaje się, że jak najwcześniejsze wybory do Sejmu mogą ocalić społeczny spokój. To, że wygra PiS nie może stanowić przeszkody w jak najszybszym złożeniu przez Donalda Tuska wniosku o rozwiązanie gabinetu ministrów i ratowania tego co jeszcze można ocalić i co jest najważniejsze dla podniesieniu z ruin gospodarki rodzimej. 
Podanie sie do dymisji to ciężka decyzja kiedy przez lata budowany wizerunek sukcesu zrósł sie już z jego samooceną. Chodzi jednak o spokój społeczny i nie dopuszczenie do chaosu jaki powstałby, jeśli Platforma Obywatelska upierać się będzie w trwaniu w okopach absurdu.
Oczywiście raport o stanie państwa (remanent) będzie bolał, a niektórych kosztował wielu wyrzeczeń, ale cóż lepiej oddać władzę drogą wyborów niż w ulicznych zamieszkach. Giełda w Warszawie wskazuje totalną zapaść rynku.
Grecja pod ciężarem takiej zapaści szuka ratunku w samodzielności. Europa już nikomu nie dołoży do ratowania nieudacznictwa, zatem sami musimy pokierować sprawami kraju. Jak Szwajcarzy, Słowacy, Brytowie, czy Węgrzy.
Jeśli Donald Tusk chce uratować resztki politycznego zaplecza musi, wbrew podszeptom ministra Sikorskiego, przestać dożynać watahę i J. Kaczyńskiego. Może liczyć na mądrość narodu, który nie jest mściwy, ale w obronie wartości ogólnoludzkich - dekalogiem zwanych - jeśli zawziętość antychrześcijańskich doradców premiera zwycięży zdrowy kaszubski rozsądek, będzie bezkompromisowy, . Po co nam wszystkim piękna społeczna katastrofa w spokojnej, silnej, Europie bez granic i czerwono-brunatnych szwadronów czyhających na okazję. Oprócz piłkarskich emocji rząd niech nie funduje większych widowisk staremu kontynentowi. 
Cokolwiek wybierze Donald Tusk Solidarność jeszcze raz pokaże moc człowieka prostego, z którego zaszydziła PO.   


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=7664