www.bemowa.pl

:: Piękno i ...
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2007-11-22 23:38:11)

Niedawno oddany do eksploatacji odcinek ulicy Radiowej biegnący przez Lasek Bemowski cieszy oko i sprawia niezwykle dobre wrażenie w tym malowniczym krajobrazowo zakątku naszej dzielnicy.Ulica Radiowa wciąż nie może doczekać się dokończenia realizacji i stanowi swoiste wyzwanie dla samorządu lokalnego. Jej funkcja już obecnie jest dość specyficzna, gdyż wychodząc niemal z centrum osiedli ,,lotniskowych" wyprowadza z naszej dzielnicy ruch na północno zachodnie rubieże Warszawy, ku trasie Gdańskiej, zaś przyszłość związana jest ściśle z planami komunikacji autostradowo-ekspresowej w tym rejonie metropolii.
W zależności od wyboru wariantu drogi S7 zostanie również określona jej ostateczna rola. Albo stanie się potężnym traktem związanym z S7 bezpośrednio na uroczyskach Bemowa i rezerwatów bemowsko-babickich, albo wijąc się wśród lasku bemowskiego pozostanie interesujacym lokalnym łącznikiem naszej dzielnicy z masywem puszczy kampinoskiej.
Jakby z nadzieją, iż nie zostanie jej wyznaczona rola pomocniczej, jednak arterii wylotowej na Gdańsk, dokonano w tym roku modernizacji odcinka przebiegajacego na styku parku leśnego i Fortu Radiowo. Projektant miał wyobraźnie i należą mu sie wielkie słowa uznania. Nie zakłócając nic z naturalnych walorów tej okolicy wzmocniono skarpy fosy fortecznej, zainstalowano bandy odbojowe na zakrętach, poprawiono wgląd jadących w sytuacje na zakrętach, dano nową nawierzchnie.
Jadąc, a jeszcze lepiej spacerujac tamtędy ma się wrażenie jakby przeniesienia w inny świat. Nagle miasto kończy się i jesteśmy wśród pejzażu z innego obrazka.
Gdyby nie to, że spacerując wzdłuż rowu fosy możemy podziwiać również niechlujstwo wykonawcy stalowych odbojnic, nasze wrażenia byłyby znakomite.
Jak czyjaś niesolidność może zniweczyć wysiłek wielu ludzi łatwo się przekonać oglądając z bliska sposób montażu elementów metalowej zapory. 
O ile to irytujące niedbalstwo wykonawcy zostało ujęte w protokole odbioru prac to chylę czoła, ale gdyby nie, ...to czytaj dalej.
Jeśli wszędzie nadzór działu inwestycyjnego naszej dzielnicy nad wykonawcami zamówień publicznych jest taki jak ta bariera to przydałoby się w ramach resocjalizacji przeszkolić odpowiedzialnych za odbiór tego dziełka praktycznie, czyli niech samodzielnie wezmą się za poprawienie błędów montażowych drogowców.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=669