www.bemowa.pl

:: Kapitale, opamiętaj się, to Europa.
Wiadomość dodana przez: MWB (2007-10-29 11:48:41)

Przy ulicy Trenów w Warszawie (dojazdowa do uroczyska Opaleń) w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego rozpoczęto budowę kompleksu handlowego przedsiębiorstwa Marcpol S.A.Zniknie kolejny unikalny krajobraz puszczański z którego warszawiacy masowo korzystali podczas rekreacji urlopowo-światecznych.
Pozwolenie na budowę wydało Starostwo warszawskie z aprobatą władz Izabelina.
Jadąc z Bemowa ulicą Radiową, a z Bielan ulicą Wólczyńską, w osi ulicy Trenów rozdzielającej tereny Lasku Bielańskiego i Puszczy zniwelowano rozległe obszary przepięknych łąk i przystąpiono do budowy ogromnej hali i rozległych parkingów.
Wszyscy, którzy korzystają z tych miejsc przecierają oczy ze zdumienia na widok tego rodzaju inwestycji w centrum stołecznego ekolandu.
Zastanawiające jest że władze Warszawy nie zareagowały ostro wobec zagrożeń jakie przynosi taka inwestycja dla odnowy biologicznej jej mieszkańców.
Co do intencji Starostwa mazowieckiego to trudno pojąć ich źródło.
Hipermarket w tym miejscu to po prostu dewastacja dorobku pokoleń dbałych o zrównoważony rozwój stolicy Polski.
Wydaje się, że można jeszcze powstrzymać katastrofę i poniechać tej inwestycji. Mylić się jest rzeczą ludzką, ale trwać w błędzie to głupota.
Wierzę, że zielona społeczność Europy upomni się o zwrot skarbu natury wpisany do rejestru światowych zasobów biosfery jakim jest kampinoska puszcza i jej otulina.
Podobnie inwestor znana ogólnopolska sieć handlowa lepiej by uczynił rezygnując z tego przedsięwzięcia przenosząc je na tereny już dawno zdegradowane ekologicznie wcale nie tak odległe od tych malowniczych obszarów.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=665