www.bemowa.pl

:: Konkurs, czy gra na zwłokę?
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2007-09-11 16:25:41)

Co zrobi włodarz naszej dzielnicy, pan Jarosław Dąbrowski, z obsadą stanowiska dyrektora Art.bem.
Jeśli samodzielnie nie podejmie decyzji to prezydent m.st. Warszawy pani H. Gronkiewicz-Waltz może wkroczyć z własnymi kandydatami.
Czy nie należy na najbliższej sesji RD podnieść jasno i rozstrzygająco tę sprawę nie cierpiącą zwłoki.
Kontrola urzędu dyrektora, o jaką poprosił nasz burmistrz warszawski ratusz, nie powinna wpływać na szybki termin ogłoszenia konkursu i jego regulaminu. Jeśli nie my (Bemowo) to kto ma decydować o prestiżowej placówce kulturalnej w naszej dzielnicy?.
Poniżej podajemy informację jaką uzyskała IRB od rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokuratura okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w toku którego Izabeli P. (dyrektorka Bemowskiego Centrum Kultury przyp. redakcji) przedstawiono w dniu 29 sierpnia 2007 r. zarzut popełnienia przestępstwa, polegającego na dwukrotnym przyjęciu korzyści majątkowej w zamian za podpisanie umów.
Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjażnienia.
Prokuratura wystąpiła do Sądu z wnioskiem o postawienie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony przez Sąd.
Aktualnie Izabelai P. pozostaje na wolności gdyż tymczasowe aresztowanie zostało zmienione na środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego (50.000 zł.) Śledztwo jest w toku.
Z uwagi na jego dobro Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o jego przebiegu.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=645