www.bemowa.pl

:: Fotodrama.
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2007-08-06 17:25:10)

Polskie pomniki wiary, to tytuł wakacyjnego konkursu fotograficznrgo organizowanego przez wydział kultury na Bemowie. Szczegółowe info znajduje się na oficjalnej stronie ratusza.

Zdaniem bemowskiego środowiska miłośników fotografii organizacja tego wydarzenia nienajlepiej świadczy o rozumieniu pojęcia konkurs przez redaktorów jego regulaminu. Dotyczy to zarówno artystycznych zagadnień jak i sposobu ich oceniania.
Jak czytamy w owym regulaminie, który faktrycznie nie jest żadnym regulaminem, a jedynie stanowi ramowy wykaz punktów do spełnienia przez uczestników,
- może brać w nim udział każdy, bez względu na miejsce zamieszkania,
- może wykonać zdjęcie obiektu sakralnego gdziekolwiek ten obiekt jest zlokalizowany, byle w Polsce, lub na jej kresach (gdzie się te kresy zaczynają, a gdzie kończą z regulaminu nie wynika).
Ponadto uczestnik może wykonać serię dziewięciu zdjęć, jurorzy rozpatrzą je jako jedno (jurorzy wybiorą najlepsze? )
Zdjęcie ma być podpisane i zadresowane, (co ułatwi jurorem odnalezienie najlepszych prac? ).
Nagrody... (pokaz plenerowy najlepszych pracach? )
Jurorami będą zapewne urzędnicy wydz. kultury bemowskiego ratusza.
Ciekawie też brzmi określenie nadrzędnych celów konkursu, którym ni mniej ni więcej jest dokumentacja krzyży, figurek i kapliczek dla przyszłych pokoleń.
Pytanie nasuwa się samo. O co tu chodzi. Czy ma to być konkurs artystyczny czy archiwistyczny. Gdyby był to konkurs archiwistyczny to skład jury i sposób wyłaniania zwycięzcy byłby środowisku fotografików, z Bemowa i Warszawy obojętny.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=624