www.bemowa.pl

:: Rzut beretem
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2007-06-26 13:36:03)

Z rozmachem rozpoczęte inwestycje budowlane, podjęte wśród zielonych przestrzeni na zachód od Lazurowej, weszły w fazę zawansowanej realizacji.Kilkanaście dźwigów pracuje bez wytchnienia donosząc na coraz wyższe kondygnacje kadzie z betonem. Ponieważ tędy przebiega życiodajny pas napowietrzający Warszawę z kampinoskich ostępów, wydawałoby się iż przyszli mieszkańcy tych zamkniętych enklaw luksusu znajdą się w miejscu szczególnie przyjaznego środowiska - rozległych przestrzeni, czystego powietrza, kameralnych zakątków, w które jedynie mieszkańcy wyższych pięter posępnych wieżowców po wschodniej stronie Lazurowej będą mogli zapuścić się wzrokiem. 
Tymczasem w związku z potężnym przedsięwzięciem drogowym jakim jest realizacja trasy S8 i budowa drugiej nitki Lazurowej, kilkusetmetrowy pas po obu stronach autostrady i poszerzonej ulicy okaże się huczącą zmorą niwecząca nadzieje na spokój, nabywców mieszkań tam budowanych, jak i dotychczasowych mieszkańców zamieszkujących te okolice. Budowa S8 przez Bemowo, acz powoli, nabiera rozmachu. Zasadnym więc wydaje się pytanie, czy wieloletnia walka zagrożonych rozerwaniem dzielnicy na kawałki mieszkańców Bemowa została zwieńczona sukcesem, czy zakończyła się totalna klęską. Ponieważ autostrada tnąca naszą dzielnicę nie zostanie wkopana w ziemię na całej długości to znaczy że ponieśliśmy klęskę.
Dzisiejsze wspaniałe przestrzenie oferowane w klinie między S8, a Lazurową okażą się luksusową pułapką dla nowobudowanych osiedli. Nad całym tym purnonsensem górować będą mieszkańcy wyższych pięter socjalistycznych blokowisk.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=588