www.bemowa.pl

:: Kanał.
Wiadomość dodana przez: Maciej W-B (2007-06-16 22:11:22)

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami jeszcze w tym roku potężny kolektor ściekowy pod ul. Połczyńską wrzuci do Wisły to w co wolelibyśmy nie wdepnąć, a wdepnęliśmy na ponad rok.Tyle wynosi opóźnienie wynikłe z fatalnego wyboru pierwszego wykonawcy, który przeliczył się nie tylko z siłami, ale i możliwością tzw. renegocjacji umowy. Dzieło zostanie ukończone przez inną firmę znacznie lepiej radzącą sobie z drążeniem podziemnych tuneli.
Dotychczasowe cuchnące latem szamba zostaną zlikwidowane dzięki czemu podniosą się warunki sanitarne całego pasa wylotowego z Warszawy na zachód. 
Dla właścicieli posesji przy Połczyńskiej jest to nie jedyna dobra wiadomość.
Druga dobra wiadomość to możliwość refundacji kosztów przyłączenia posesji do kolektora z funduszy strukturalnych UE, czyli niemal darmowa ,,kolektywizacja"..
Jako obywatele nie tylko Bemowa-Jelonek, ale i miasta st. Warszawy cieszylibyśmy się bardziej gdyby nie rekordowy koszt jaki osiągnęła ta inwestycja na skutek niekompetentnego wyboru pierwszego wykonawcy, ale to już inna bajka.
Niżej podpisany jako pierwsza osoba publiczna przemaszerował w obu kierunkach odcinek od ulicy Lustrzanej do włazu przy posesji Połczyńska 54 co niniejszym dokumentuje dla potomności.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=581