www.bemowa.pl

:: Akcja Honorowego Krwiodawstwa pod Ratuszem
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2007-05-29 23:02:00)

Akcja Honorowego Krwiodawstwa, połączona z pokazem ratownictwa medycznego oraz bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie edukacji i promocji zdrowia - 1.VI. godz. 9-15 przed Urzędem Dzielnicy Bemowo.


Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Dzielnicy Bemowo zaprasza w dniu 1 czerwca 2007 r przed Ratusz Dzielnicy Bemowo. W godz. 9-15 odbywać się będzie Akcja Honorowego Krwiodawstwa, połączona z pokazem ratownictwa medycznego, sprzętu i wozów straży pożarnej oraz radiowozów policji i straży miejskiej.

Ponadto przeprowadzane będą bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie edukacji i promocji zdrowia. Z uwagi na obchodzony 1 czerwca Dzień Dziecka każdy z krwiodawców przekaże po jednej czekoladzie, otrzymanej za oddaną krew, na rzecz dzieci z rodzin biednych i potrzebujących.

Ambulans do pobierania krwi będzie stał przed Ratuszem w godzinach 9.00 – 15.00 (oglądanie ambulansu i zapoznawanie z materiałami edukacyjnymi o krwiodawstwie będzie możliwe w godzinach jego postoju.)
Pokaz ratownictwa medycznego będzie odbywał się co 30 min. w godz. 9.00 – 13.00

W godz. 9.00 – 15.00 będą przeprowadzane bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie edukacji i promocji zdrowia:
  • Wykonanie badań przesiewowych BMI, wskaźnika WHR, poziomu tkanki tłuszczowej,
  • Wykonanie badań paskowych poziomu cholesterolu.
  • Badania paskowe poziomu glukozy we krwi.
  • Badanie pojemności płuc.
  • Wykonanie pomiaru zawartości tlenku węgla w powietrzu wydychanym z płuc u palaczy czynnych i biernych (z zaproszeniem do konkursu „Rzuć Palenie Razem z Nami”.)
  • Pomiar ciśnienia tętniczego krwi i tętna, z nauką wykonywania tego pomiaru u siebie dla osób zainteresowanych.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=578