www.bemowa.pl

:: Relacji z VII/07 sesji Rady Dzielnicy Bemowo ciąg dalszy
Wiadomość dodana przez: Dominika Zarzeczna (2007-04-11 00:48:23)

Podczas wtorkowego posiedzenia zapadły decyzje dotyczące przesunięć personalnych w składzie Rady. Radni uchwalili także Lokalny Program Profilaktyki Uzależnień na bieżący rok.


Radny Stanisław Strzępka (LiD) zastąpił Annę Wygnanowską-Krzynówek na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady. Radna Wygnanowska-Krzynówek, podobnie jak w poprzedniej kadencji, będzie przewodniczyć Komisji Edukacji.

W związku z tym, że upłynął termin przysłania przez wojewodę opinii dotyczącej wygaszenia mandatów Włodzimierza Całki i Andrzeja Jędrasiaka, radni mogli podjąć wiążącą uchwałę w sprawie byłych burmistrzów. Rada jednogłośnie podtrzymała wygaszenie owych mandatów, a miejsce odwołanych samorządowców zajęły kolejne osoby z listy Naszego Miasta – panie Joanna Wośko-Matryba oraz Ewa Przychodzień.

W miejsce Jolanty Lipszyc z klubu Lewicy i Demokratów powołany został były wiceburmistrz Bemowa Stanisław Pawełczyk.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej pani Edyta Więckowska przedstawiła założenia opracowanego przez OPS Lokalnego Programu Profilaktyki Uzależnień. Program, podobnie jak w roku ubiegłym, obejmuje działalność profilaktyczno-edukacyjną w szkołach i placówkach opiekuńczych, a także działalność Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego przy ulicy Powstańców Śląskich. Wątpliwości przewodniczącego Rady Grzegorza Popielarza wzbudził postulat OPS dotyczący ograniczenia dostępności alkoholu na terenie Bemowa: - Moim zdaniem ten postulat jest bez sensu. Takie ograniczenie sprzyjałoby tylko nielegalnemu handlowi alkoholem. Ktoś, kto pije nałogowo pojedzie bowiem po alkohol na Wolę lub pójdzie do meliny – uzasadniał przewodniczący. Dyrektor Więckowska tłumaczyła, że Ośrodkowi chodzi jedynie o możliwość opiniowania lokalizacji punktów sprzedaży alkoholu na wniosek mieszkańców.

W związku z interpelacją radnej Konstantyny Tańskiej burmistrz Szułczyński poinformował, że na Placu Kasztelańskim zostaną niedługo ustawione tablice z zakazem wyprowadzania psów. Na placu znajduje się bowiem otwarty plac zabaw dla dzieci.

Burmistrz Mariusz Początek ogłosił, że w Urzędzie na pierwszym piętrze został otwarty kącik zabawowo-edukacyjny dla dzieci, których rodzice załatwiają sprawy w kolejkach. Na parterze w toalecie dla niepełnosprawnych zainstalowany został także przewijak dla niemowląt. – To bardzo dobrze, że wreszcie takie udogodnienia dla mieszkańców powstały, jednak przykro mi, że ani na tej sesji, ani w prasie, ani w BIS-ie nikt nie wspomniał, że ich inicjatorką była radna Hanna Głowacka – mówiła o sobie radna, która rzeczywiście jako pierwsza zgłosiła ten pomysł.

W obronie treści publikowanych w Bemowskim Informatorze Samorządowym stanął burmistrz Jarosław Dąbrowski: - BIS jest inny niż był do tej pory – nie jest już narzędziem twardej propagandy. Można zauważyć, że nie ma już na każdej stronie zdjęć burmistrza z boku i z profilu. BIS zaczyna pełnić rolę informacyjną, nie – propagandową. Stała się rzecz od 12 lat niespotykana – burmistrz nie ingerował w treść artykułów zamieszczanych w BIS-ie.

Następna sesja Rady Dzielnicy Bemowo odbędzie się 23 kwietnia (w poniedziałek) o godzinie 17.00. Radni zadecydują m in. o podziale dodatkowych 1 200 000zł, które władze Warszawy przyznały naszej dzielnicy.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=562