www.bemowa.pl

:: Gdzie się podziało Pióro Prezydenta?
Wiadomość dodana przez: Dominika Zarzeczna (2007-03-08 11:44:57)

Urzędnicy zadecydowali o wstrzymaniu IV edycji Konkursu o Pióro Prezydenta Warszawy.


Biuro Promocji Miasta nie przewiduje w swoich planach na 2007 rok konkursów artystycznych dla mieszkańców Warszawy. Decyzję w tej sprawie podjęła nowa p.o. dyrektora Biura, pani Katarzyna Ratajczyk.

- Uważam te konkursy za nieodpowiednią formę promocji Warszawy. Miasto należy promować w sposób nowoczesny, medialny, a te konkursy przechodziły właściwie bez większego echa. – uzasadniała swoją decyzję pani dyrektor.

Konkurs o Pióro Prezydenta cieszył się jednak bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na ubiegłoroczną edycję do organizatorów wpłynęło około 400 prac, a pokłosie tej edycji zamieściliśmy na stronach IRB. W tym roku konkurs miał przebiegać pod hasłem „Wędrówki po mojej Warszawie śladami Bolesława Prusa”, w związku ze 160 rocznicą urodzin pisarza.

Jak pani dyrektor Katarzyna Ratajczyk zamierza podnosić popularność Warszawy, na razie nie wiadomo. Pewne jest jednak, ze pieniędzy na promocję nie zabraknie – Komisja Kultury zwiększyła budżet przeznaczony na ten cel o 14 mln zł, a więc o przeszło 200% w porównaniu z propozycją ekipy Kazimierza Marcinkiewicza. W tych okolicznościach tym bardziej dziwić może fakt rezygnacji z konkursów dla artystycznie uzdolnionych warszawiaków.

Dowiedzieliśmy się jednak, że mieszkańcy Warszawy mogą w tym roku liczyć na bardziej widowiskowe „igrzyska” – w budżecie zostały uwzględnione wydatki na organizację imprezy sylwestrowej w stolicy.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=515