www.bemowa.pl

:: JW Construction buduje w kapuście
Wiadomość dodana przez: Dominika Zarzeczna (2006-12-30 22:03:08)

Osiedle Lazurowa to kolejna po Ogrodach Bema i Osiedlu Górczewska inwestycja JWC na Bemowie. Podobnie jak w tamtych przypadkach, zastrzeżenia budzi zarówno termin zakończenia budowy jak i lokalizacja osiedla.


Chociaż budowa ruszyła dopiero w ostatnich miesiącach, już od wiosny na "kapuściane pola" przyjeżdżali świeżo upieczeni właściciele mieszkań na nowym osiedlu. Okoliczni mieszkańcy pokazywali im działki, na których zamiast bloków rosły jeszcze warzywa. - Przez to całe zamieszanie z osiedlem miałem w wakacje więcej klientów – cieszy się właściciel sklepu przy Lazurowej. – Z drugiej strony jednak współczuję tym ludziom: nie dość, że firma opóźnia się z budową, to jeszcze po obu stronach osiedla będą mieli ruchliwe drogi.

Osiedle Lazurowa będzie w rzeczywistości wciśnięte pomiędzy poszerzoną do 4 pasów ulicę Lazurową a trasę ekspresową S8. W swojej ofercie JWC przedstawia takie umiejscowienie jako niewątpliwy atut: „Lokalizacja osiedla przy ul. Lazurowej, w pobliżu dużych arterii komunikacyjnych, umożliwi mieszkańcom sprawne poruszanie się w obrębie niemal całego miasta.” – czytamy na stronie inwestora.

JWC wyjątkowo lubi lokalizować swoje inwestycje tuż przy skrzyżowaniach ruchliwych ulic oraz w bliskim sąsiedztwie rezerw terenu pod trasy ekspresowe. Mieszkańcy Ogrodów Bema w niedalekiej przyszłości „dostaną w prezencie” wylotówkę na Gdańsk (projektowaną w tunelu), natomiast właściciele mieszkań w mrówkowcu Osiedle Górczewska muszą oswoić się ze skutkami całodobowego ruchu na skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej z Powstańców Śląskich.

W porównaniu z inwestycją na Górczewskiej Osiedle Lazurowa będzie niskie, bowiem złożone będzie jedynie z trzy- i czterokondygnacyjnych budynków. Jest zatem szansa, że ekrany dźwiękochłonne zniwelują część hałasu, oczywiście jeżeli w ogóle zostaną zamontowane. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że firmie JW Construction w najbliższym czasie przybędzie niezadowolonych klientów.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=477