www.bemowa.pl

:: Gwiazdkowe spotkania
Wiadomość dodana przez: Jurata B. S (2006-12-05 23:07:44)

14 grudnia o godz.11 w Klubie "Dekada" przy ul. Grójeckiej odbędzie się Gwiazdkowe Spotkanie Integracyjne zorganizowane przez PKN ORLEN s.a. dla emerytów i rencistów.

Większość zaproszonych to ludzie starzy i schorowani, często zmuszeni stanem zdrowia do stosowania diety wykluczającej specjały oferowane do spożycia na imprezie.Ludzie ci jeszcze kilka lat temu dostawali od byłego pracodawcy z okazji Świąt Bożego Narodzenia prezenty w gotówce, potem bony wartości ca 300 zł. Mogli po nie przyjechać na spotkanie gwiazdkowe do siedziby przedsiębiorstwa lub odebrać za pośrednictwem poczty.

W tym roku na zaproszeniach nie ma ani słowa o talonach. Zapewne ich nie będzie, podobnie jak w roku ubiegłym. Teraz organizatorzy wolą organizować spotkania w klubach.Tak jest widocznie wygodniej. Tylko dla kogo? Pewnie dla organizatorów, bo na pewno nie dla starych schorowanych ludzi, którzy poruszają się z trudnością i często aby dotrzeć na spotkanie musieliby prosić o pomoc rodzinę albo korzystać z usług taksówek. Tylko, że taksówka to duży wydatek ca 60 zł w obie strony. W przypadku otrzymania talonu - byłby to wydatek opłacalny. Do emeryckiej kieszeni wpadłoby jeszcze ponad 200 zł. W przypadku braku perspektyw na otrzymanie gotówki lub talonów - wielu zaproszonych zrezygnuje, jak zwykle, z udziału w imprezie gwiazdkowej. Na ten udział ich po prostu nie stać, zarówno fizycznie jak i finansowo.

Czy nie prościej byłoby powysyłać emerytom i rencistom gotówkę i pocztówki z życzeniami, a dla tych nielicznych, cieszących się dobrym zdrowiem i chęcią na spotkania towarzyskie zorganizować skromną herbatkę? Pewnie tak byłoby i lepiej i prościej i z pożytkiem dla weteranów pracy - ale dla jakichś innych przyczyn organizuje się imprezę w drogim, eleganckim klubie. W księgowości PKN ORLEN wszystko będzie się zgadzało. Zaplanowana kwota pieniędzy zostanie wydana. Ale czy celowo i czy z pożytkiem - to już zupełnie inna sprawa.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=464