www.bemowa.pl

:: Pani Prezydent Warszawy
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2006-11-26 22:02:30)

Kandydatka PO Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała drugą turę wyborów na prezydenta stolicy, pokonując Kazimierza Marcinkiewicza.


Zgodnie z pierwszymi sondażami kandydatka Platformy Obywatelskiej uzyskała 52,8% lub 53,4% głosów.

- Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Wierzę, że zwycięstwo w Warszawie jest zapowiedzią zwycięstwa Platformy w całym kraju. Dziękuję także kobietom, bo, jeżeli wstępne wyniki wyborów się potwierdzą, będę pierwszą w historii kobietą-prezydentem stolicy. Wyborców Kazimierza Marcinkiewicza zapewniam, że będę prezydentem wszystkich warszawiaków – mówiła zwyciężczyni po tuż po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników wyborów.

Hanna Gronkiewicz-Waltz podziękowała za wsparcie w kampanii działaczom PO i lewicy, a także wyborcom Marka Borowskiego. Dotychczasowy komisarz stolicy Kazimierz Marcinkiewicz życzył zwyciężczyni powodzenia w nowej pracy, a także wyraził gotowość do przekazania jej Warszawy „w dobrym stanie”.

Przed lokalami wyborczymi zapytaliśmy kilkoro mieszkańców Bemowa o to, na kogo oddali swój głos. W wypowiedziach dominowały sympatie i antypatie partyjne:

- Zagłosowałem na Kazimierza Marcinkiewicza bo to lepszy kandydat. Pani Gronkiewicz-Waltz nie ma renomy po tych bankach i aferach... Platformę Obywatelską należałoby usunąć na bocznicę polityczną podobnie jak dawną Unię Wolności, bo to są karierowicze. Od przyszłego prezydenta oczekuję przede wszystkim uczciwości, a nie złodziejstwa.

- Głosowałem na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Dlaczego? Bo nie lubię PiS-u. Za jej prezydentury liczę na poprawę jakości komunikacji, na porządne i przejezdne drogi. Żeby się nagle nie okazało, że nie będzie można do Warszawy wjechać, ani przejechać przez miasto.

- Głosowałam na Marcinkiewicza. Jak oglądałam go w telewizji to jakiś sympatyczniejszy mi się wydawał niż pani Gronkiewicz. I ładniej opowiadał o swoim programie.

- Oczywiście, że na Hannę Gronkiewicz-Waltz! Platforma to najlepsza partia, trzeba przepędzić Kaczory!

- Na Hannę Gronkiewicz. Bo ma doświadczenie w zarządzaniu i jest z Warszawy.

- Na najlepszego. Ale to moja sprawa.

Jaka będzie Warszawa pod rządami PO i Hanny Gronkiewicz-Waltz...?adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=458