www.bemowa.pl

::

Powstanie 1944 / 2020


Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2020-08-01 01:40:23)

Warszawiacy urodzeni po wojnie od dorosłych słyszeli o powstańczej bitwie o losy powojennej Polski.
O jej suwerenność.
Walka od sierpnia do października 1944 roku o stolicę miała ten sam dziejowy wymiar co Bitwa Warszawska w 1920 roku.Walczyliśmy z dwoma potwornymi tyraniami rozbijającymi chrześcijańską Europę od wewnątrz. Marksizm i hitleryzm pięć lat wcześniej związane paktem Mołotow – Ribbentrop zadały Polsce morderczy cios. Wydawało się że ostateczny. Mimo olbrzymich poświęceń nie udało się obronić Warszawy w 39 roku. Zwłaszcza po zaatakowaniu 17 września, wschodniej Polski przez sojusznika Hitlera Stalina. Ale oddanie Warszawy Niemcom nie przerwało zbrojnego oporu armii podziemnej jaka powstała w okupowanej Polsce. Centrum tego oporu była stolica. Przez niemal 5 lat stawiała opór niemieckim hordom, w ramach organizowania się do decydującej bitwy o Miasto. Na styku dwóch miotających się w totalnej wojnie o Europę barbarzyńskich ideologii stała się po raz kolejny w XX stuleciu opoką cywilizacji zachodniej.
Polska skupiona w największym duchowym ośrodku kultury narodowej, w Warszawie, szykowała się do wiekopomnego sprzeciwienia się ludobójczym antychrześcijańskim ideologiom. Komunizm spychając na zachód Rzeszę sam stawał się dla Europy środkowej zagrożeniem.Polska Walcząca podjęła się nie dopuścić do opanowania Rzeczpospolitej przez kolejną komunistyczną hydrę, stalinizm. Pomiędzy niemieckim odwrotem a sowieckim naporem Warszawa wzięła na siebie tytaniczne zadanie przejęcia kontroli nad miastem, wyjście z podziemia, wskrzeszenie państwa. Rzeczpospolita tu w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku ujawniła swą niezłomną wolę w imieniu suwerennej Polski.
Jakkolwiek tragiczną była ta decyzja inaczej nie wolno było postąpić. Gdyby nie Powstanie Warszawskie komunizm zniszczyłby doszczętnie narodowe elity polskie bez najmniejszej reakcji zachodnich aliantów. Los tych elit byłby taki sam jak wziętych do niewoli polskich oficerów we Wrześnu 1939 roku składających broń przed sowietami w przekonaniu że będą traktowani jak internowani lub co najwyżej jako jeńcy wojenni.
W 1944 r. wiedza o Katyniu to nie była tajna historia jaką stała się po opanowaniu Polski przez komunistów z zafałszowaną tożsamością sprawców ludobójstwa elit polskich na terenach zajętych przez komunistów w 1939 roku.
Powstanie po przelaniu morza krwi najlepszych z najlepszych synów i córek Ojczyzny ocaliło kraj przed losem kresowych ziem które po ich przyłączeniu do ZSRR zostały eksterminowane z ludności polskiej. Zwłaszcza z inteligencji, właściciel ziemskich zarówno większych jak i zagrodowych.
Jeśli spojrzeć na walki powstańcze okiem żołnierza trudno znaleźć w historii światowego oręża porównywalne z nim wydarzenia. Sala heroizmu milionowej społeczności Warszawy nie miała sobie równych zważywszy dobrowolność ofiary tak zbrojnych uczestników jak cywilnych.
Zarówno kwiatu sprzysiężonej młodzieży jak wszystkich niesprzysiężonych mieszkańców Warszawy.
Mierzenie ich tragedii sensem pasywnego przetrwana nawały hitlerowsko-stalinowskiej, by w powojennej Polsce żyć ja przystało obywatelom w suwerennej Ojczyźnie to jakby uznanie zbrodni katyńskiej za oderwany od złych zamiarów przypadkowy mord rozszalałego sowieckiego żołdactwa jakich setki w trakcie II wojny światowej.
Nie było opcji kompromisowej. Zryw powstańczy to nie było szaleństwo dowództwa, brawura lekkomyślnej młodzieży czy ślepy entuzjazm Warszawian. Zryw powstańczy to był namaszczony przez Opatrzność imperatyw trwania narodu polskiego w wierze jaką został natchniony w 966 roku.
Nie mogliśmy postąpić inaczej. Tak nam dopomóż Bóg.Gdyby nasi najlepsi z najlepszych zaparli się wtedy Boga nie wzięli na siebie straszliwego krzyża jakim była decyzja o przeciwstawieniu się szatańskim ideologiom nazizmowi i komunizmowi Bóg zaparłby się nas dzisiaj. Bylibyśmy w objęciach kolejnej rewolucji jaką niesie z sobą ideologia gender pchająca proletariuszy lgbt na wojnę z naturalnymi prawami przekazywania i ochrony życia poczętego.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=44068