www.bemowa.pl

:: Brytyjczycy wyjdą z Unii zdominowanej przez Niemców
Wiadomość dodana przez: Świat, Europa (2016-06-10 09:19:44)

Potężna przemysłem (zaawansowane technologie i kadry naukowo-techniczne) i finansami (własna waluta i banki) Wielka Brytania bez dyktatu Unii. znakomicie poradzi sobie  z samodzielnym istnieniem państwowym. 
 

Kulawy francusko-niemiecki duet, uporczywie forsujący oderwane od zdrowego rozsądku idee zlania kulturowego Europejczyków z cywilizacjami o skrajnie odmiennych, metafizycznych  poglądach,  rozleciał się kompletnie. Rząd Francji pod rządami  Hollanda,  socjalisty, popadł w ostry konflikt ze społeczneństwem  przerzucając na obywateli koszty kryzysu gospodarczo fnansowego w jakim utknęła Republika.
Lewicowy rząd chce ostro  przedłużyć ludziom czas pracy i redukować prawa pracownicze. W Heksagonie od Paryża po Marsylię zawrzało.
Niemcy  nieodpowiedzialnym chlapnięciem A. Merkel rozpętali uchodźcze pandmonium  na transkontynentalną skalę wpędzając wszystkie kraje Unii w jeszcze bardziej dezintegrującą, arcychaotyczną politykę indywidualnej samoobrony przed inwazją milionów afro arabskich, maszerujących na Berlin, Paryż  i Londyn gastarbeiterów.
W takiej sytuacji  ostatnią deską ratunku przed katastrofą społeczną  w W. Brytanii jest jej  wyjście z Unii.  
Dziwiłbym się gdyby Anglicy tego nie zrobili. Dominacja niemiecka w Unii jest faktem  i staje się niebezpieczna dla jej spoistości.
Wyspiarze nie stracili politycznego węchu i wiedzą, że jej pogłębianie zagraża ich interesom.
Jeśli rząd w Berlinie nie dokona głębokiej reorientacji swojej wewnątrzunijnej  polityki Londyn  porzuci Brukselę.
W takim wypadku, Polska i wszystkie narody muszą być przygotowana na obronę spójności Unii w oparciu o dorobek cywilizacji chrześcijańskiej. Obywatele niemieccy zapewne czuliby się pewniej gdyby wrócili do głębszych niż Katarzyny II, czy Bismarckowskich korzeni swego państwowego bytu i współtworzyli Europę ojczyzn, a nie kolejne cesarstwo, czy ... rzeszę.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43504