www.bemowa.pl

:: Dzisiejsza odsłona sesji Rady Bemowa przedłużyła się do 24 maja.
Wiadomość dodana przez: Warszawa, Bemowo (2016-05-12 20:09:25)

Od 5 maja trwa nadzwyczajna sesja Rady Bemowa ,,O odwołanie komisarycznych burmistrzów"  zwołana na wniosek byłych bemowskich członków PO, obecnie  podporządkowanych przewodniczącemu Jarosławowi Dąbrowskiemu.
Zarzucają  oni komisarzom H. Gronkiewicz-Waltz, członkom PO, nie radzenie sobie z ... 

... zadaniami za które odpowiada samorząd. Rażące nadfinansowanie inwestycji, degradacje, Lasku Bemowskiego, kryzys rowerowy itd.
Sesja  dzisiejsza z braku kworum została przeniesiona na 24 maja. 
Byli członkowie PO mimo ,że potrzebują tylko jednego wspomożyciela do uzyskania zdolności uchwałodawczej cieszą się tak niskim  prestiżem pozostałych radnych, iż nie są wstanie przeciągnąć na swoją stronę nawet niezależnych  rajców.  
Ciekawym zbiegiem okoliczności jest, że kolejna sesja będzie nieporównanie bardziej ekscytująca bo ,,O odwołanie przewodniczacego Rady samego J. Dąbrowskiego". Rozciaganie w czasie bieżącej sesji jest napewno na rękę J. Dąbrowskiego i ...
komisarycznemu Zarządowi.
Radni Prawa i Sprawiedliwości nie mają szans na rozwiązanie kryzysu samorządowego gdyż współdziałanie z niezależnymi bez wsparcia PO nic by nie dało, a  prestiż    radnych czynnych w PO jest tyle samo wart co rokoszan Dądrowskiego.
Bez rozpisania nowych wyborów do samorządu Bemowo nie wyciągnie się z bagna w jakie wciągnęła je  stołeczna Platforma Obywatelska wiele lat temu.
 Słabość lpkalnych niezależnych mediów ułatwiła  władzom dzielnicy manipulowanie wyborcami  dzielnicy spod parasola PO jak i po odrzuceniu go w 2014 roku.
                                                                                                                                                                                     Redakcja IRB 

 
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43493