www.bemowa.pl

:: Czym zajmuje się Rada Bemowa.
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2016-04-11 12:03:43)

Odpowiedź, zainteresowanych działalnością samorządu dzielnicy, jest banalna jak sam przewodniczący.  Rada Bemowa zajmuje się ...  niczym. 
Wszystko co stanowi istotę jej obowiązków wobec wyborców sprowadzone zostało do prywaty przewodniczącego. 

Jego pójścia w zaparte byłoby łatwym do rozwiązania epizodem gdyby nie współinteres jego aparatczyków,  radnych wyciągniętych z Platformy Obywatelskiej przed i po wyborach samorządowych w 2014 r. .
Pytany przez dziennikarza naszego portalu o trwanie takiego stanu rzeczy  radny niezależny Robert Podpłoński stwierdził, że przewodniczący Rady J. Dąbrowski od lipca - sierpnia 2015 roku wielokrotnie, ewidentnie złamał prawo samorządowe nie zwołując Rady w obawie przed zgłoszeniem wniosku o jego odwołanie ze stanowiska przewodniczacego.
 Mija już osiem miesięcy, a radni spoza układu J. Dąbrowskiego -  opozycyini  - drepczą w miejscu.
Można odnieść wrażenie, że zadawala ich taki stan. Niewiele pracy. Krótkie i niekompletne sesje, jałowe nasiadówki, znikome główkowanie nad decyzjami, projektami, czy  rozwiązywaniem codziennych dylematów. 
A dieta leci.
Mieszkańcy pasywni lub mało związani z dzielnicą są od ponad 10-ciu lat łatwym łupem hochsztaplerów z bemowskiego ratusza.
Aż dziw bierze, że gdzieś w Warszawie protestuje się pod hasłem zagrożenia demokracji w Polsce, a o katastrofie samorządowej w samej stolicy ani mru, mru.  


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43479