www.bemowa.pl

:: Opozycja totalna. O czym majaczy G. Schetyna.
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2016-03-10 17:17:53)

G. Schetyna nakreślił program polityczny PO na czas walki z rządami Prawa i Sprawiedliwości niezwykle lakonicznie, a zarazem sugestywnie ,,będziemy opozycją totalną".
Opozycja totalna byłaby nie tylko nowym zjawiskiem rzadko spotykanej jednorodności ideowej w pluralistycznych społeczeństwach kultury zachodniej, poza Niemcami w czasach III Rzeszy, ale niejako zwierciadlanym odbiciem idei jednomyslności jaka przyświeca wszystkim antydemokratycznym zakusom wiecznego trwania przy władzy.

Suwerenne społeczeństwa demokratyczne nie wyobrażają sobie by partia tracąca w wyniku wyborów władzę swoją porażkę traktowała jako katastrofę wszystkich obywateli i nawoływała do uznania jej porażki za zamach na demokrację dlatego, że zwycięscy realizują swój program wyborczy.
Niemcy pośród narodów Europy stanowią osobny przypadek skrajnej megalomanii. Na przełomie lat 20 i 30 XX wieku Adolf Hitler zmierzając do władzy totalnej nie ukrywał swych obłędnych idei w kampanii wyborczej.
Mówił wprost wyborcom, że pierwszym jego posunięciem po zwycięstwie w demokratycznych wyborach będzie likwidacja demokracji, zapowiadał delegalizację innych partii. Mówił to na wszystkich swoich wiecach wyborczych i tym zyskiwał entuzjazm Niemców. Tłumy szalały rycząc sieg heil i wznosząc ramię w hitlerowskim pozdrowieniu w reakcji na jego słowa.
Tyle o totalnych zakusach, raz władzy raz opozycji.
Aktualnie tocząca się dyskusja publiczna w Polsce wokół, wyemancypowanej z trójwładzy, pozycji Trybunału Konstytucyjnego, jakkolwiek zacięta, nie stanowi najmniejszej przesłanki do większego niepokoju o stan demokracji w IV RP niż miało to miejsce w III RP. Ba! Gdy obecne harce solidarnych z Kijowskim, histeryczek Petru i totalnego opozycjonizmu Schetyny przeniesione zostaną na forum weneckie, brukselskie i waszyngtońskie dopiero będzie się działo. 
A jaka eurosatysfakcja.
Realny najazd muzułmańskich uchodźców z Arabii i Afryki, Brexit, Grexit to przy sofistycznym sporze u nas to  pryszcz.   


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43471