www.bemowa.pl

:: Europa znów drepcze w miejscu.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś. (2015-09-01 11:50:33)

Wielki projekt zjednoczenia kontynentu zamienia się w bezwładną maszynę biurokratyczną niszczącą z uporem czubka własną tożsamość.
Przed 76 - laty spuszczone ze smyczy międzynarodowych zobowiązań Niemcy rozpoczęły bezprzykładną masakrę kultury zachodu.
Twarda postawa Rzeczpospolitej już od czasów J. Piłsudskiego mobilizująca Francję i W. Brytanię do militarnego odporu pokazała Rzeszy, że nie wszyscy jej się boją. Mimo znacznie potężniejszego agresywnego wyposażenia Wehrmacht mocno obawiał się naszej armii.
Świadom jej wysokiej bitności i mobilności zwłaszcza na rozległych terenach wschodnich gdzie sieć drogowa ograniczała możliwości zmotoryzowanych dywizji bał się uwikłania w trudną do szybkiego zakończenia wojne szarpaną, podjazdową.
Gdyby nie spisek z komunistyczną Rosją wojna z Polską trwałaby znacznie dłużej. Lęk Francji i Anglii przed uderzeniem na Niemcy mógłby szybko wygasnąć pod wpływem nieustępliwej postawy Rzeczpospolitej. Kunktatorska polityka mocarstw zachodnich nie miałaby szans zwłaszcza, że Rosja nie byłaby współuczestnikiem napaści hitlerowskiej Rzeszy i tym samym jej polityczna pozycja w Europie rosłaby z tygodnia na tydzień stanowiąc dla zachodnich aliantów potencjalne zagrożenie..

Dzisiaj dominacja Niemiec w polityce europejskiej jest faktem.
Zamiast splatać swe aspiracje narodowe z odpowiedzialnością za wartości na jakich rozpoczęto powojenną odbudowę cywilizacji łacińskiej zamienia się w gospodarczego hegemona wszystkimi kanałami dyplomacji pracującego na rzecz własnych interesów.
Taka postawa spiętrza napięcia wewnątrz Unii.
Osobnym problemem, ale równie oczywistym jest ideologiczne spychanie europejczyków w przedchrześcijaniką formę kultury schyłkowego niewolnictwa.
Polacy jak mało który z nowoczesnych ludów posiadają w Europie dumę z chrześcijaskich korzeni swojej historii i współczesnoego ich kultywowania.
Sądzę, że po zakończeniu w październiku zmian jakie rozpoczeliśmy w maju tego roku będziemy coraz skuteczniej chronić społeczeństwo przed ekonomicznym zniewoleniem wewnętrznym i zewnętrznym.
Kuracjs gospodarcza Polski pozytywnie wpłynie na rewitalizację chrześcijańkiej tozsamości europejczyków.
Nie poddawajmy się dyktatowi pieniądza kiedy w grę wchodzą najżywotniejsze zasady humanizmu ewangelicznego.
Jeśli odwrócilibyśmy się od tych zasad, komu zaufa prosty człowiek jaki mieszka w każdym z nas.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43352