www.bemowa.pl

:: Puste miejsce.
Wiadomość dodana przez: MWB (2015-01-13 13:42:16)

Likwidacja mikroprzedsiębiorczości jawnej dobiega końca. Masowa baza wszelkiej towarowej akcji kapitałowej, stała się najbardziej szykanowaną formą obywatelskiej aktywności.  Zaiste, prawie się udało. 

Szkoda miejsca na rozpisywanie się o setkach ustaw rzuconych przeciwko drobnokapitalistycznym inicjatywom w ostatnich latach tzw. transformacji.
Fakt rozrastania się strefy poza podatkowej to efekt polowania fiskusa na bieda strefową działalność zarobkową.  Rząd pokazowo brnie w konflikt z samozatrudniajacymi się specjalistami wszelkich gałęzi działalności technicznej. Mnoży podatkowe pułapki na każdej ścieżce rozwojowej.  To nonsens.
Społeczeństwo będzie się bronić coraz solidarniej przez zbójeckim prawem podatkowym bez względu na nakładane kary. 
Tu juz działa  zbiorowy iinstynkt samozachowawczy, strach przed karą zanika wraz z ubożeniem prześladowanych..  
Plan dobijania brańży motoryzacyjnej zakłada ściągnięcie 120.000.000 zł w 2015 r. z usług drobnych warsztatów niezależnych.
Jest oczywiste, ze równolegle władza zakłada, wzmożone represje dla schodzących do głębszego podziemia mechaników. 
Zapewne minister Szczurek powoła dodatkowe oddziały kontrolerów i prowokatorów celem zastraszenia ewentualnych mikrokonspiratorów. Inaczej nic nie da przymus wystawiania paragonów fiskalnych jeśli strony umowy będą zainteresowane unikaniem nadmiernych kosztów.
Celowo podałem przykład rozkładania działalnosci mikrowarsztatowej, gdyż reprezentuje ona sektor przemysłu drobnego.
W nim dokonuje się rynkowa weryfikacja pomysłu i umiejętności założyciela. On jest rezerwuarem kreatywnych samorealizujących się jednostek  dających początek wielu obiecującym większym projektom rynkowym, W drobnoprzedsiębiorczości zaczynali H. Cegielski, S. Woźniak z S. Jobs'em, D. Tusk.
Opisana aplikacja obciążeń podatkowych, niczym aborcja, niszczy przedsiębiorczość w zarodku. 
Efekt - młodzi emigrują. Pozostają po nich puste miejsca i przyszłość.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43257